Krajšia a zdravšia s pórom…

Kto by nechcel vyzerať pôvabnejšie a mladšie? Do tejto skupiny patríte možno aj vy. Namiesto drahých kozmetických procedúr, či zákrokov, rozjasnite svoju pleť zvnútra. Ide to celkom jednoducho. Stačí to správne zloženie stravy, veľa vody a zeleniny. Jednou z pochúťok, ktoré nielen skvelo chutia, ale pomáhajú aj omladzovať pleť, je nenápadný, ale účinný pór.

Používali ho aj cisári

Dokonca už v dávnych dobách. Jeho konzumácia bola vysoko obľúbená už v dobách rímskych cisárov, ale aj v starovekom Egypte a Perzii. Zvesť o ňom sa dokonca vyskytuje aj v samotnej Biblii. Mimoriadnej obľube sa tešil najmä počas panovania presláveného rímskeho cisára Nera, ktorý ho miloval natoľko, že ho začali potajomky nazývať pórožrútom. Nemiloval ho však len kvôli jeho chuti, už v tej dobe sa vedelo o jeho prospechu na zdravie a krásu.

Krása z vnútra

Niekto si chodí pleť omladzovať zvonka, iný dá zas prednosť prirodzenej obnove buniek a zameria sa na vnútorné riešenie. Pór je bohatý na mnohé výživné látky, ktoré dokážu zlepšiť stav vlasov, nechtov, ako aj pleti. Tá potom pôsobí sviežejšie, vypnutejšie a v konečnom dôsledku aj mladšie. Pór je tiež zdrojom látok, ktoré všeobecne dobre prospievajú aj prekrveniu organizmu a vylučovaniu prebytočnej vody z tela.

Obsahuje mnoho živín

Pór je v dôsledku svojho obsahu veľmi výživný. Obsahuje vitamíny A, C, E, K, B, množstvo minerálov, medzi nimi draslík, železo, fosfor, selén, či vápnik, ale dokonca aj vlákninu a karotény. Je tiež zdrojom pre telo potrebnej kyseliny listovej, antioxidantov a alicínov. Pór pomáha pri trávení, znižuje množstvo cukru v krvi, podporuje činnosť obličiek, pomáha pri problémoch s kŕčovými žilami, v dôsledku čoho je aj prevenciou trombózy. Okrem toho má antibakteriálne účinky a skvelo posilňuje obranyschopnosť organizmu.

Pór – zabite 2 muchy jednou ranou

Je teda jasné, že konzumácia póru je vysoko prospešná. Nielen, že vie byť nápomocný pri niektorých zdravotných problémoch, ale je tiež zdrojom cenných výživných látok pre telo, ktoré okrem iného pomáhajú aj zlepšeniu imunity. Dokáže tiež zlepšiť stav vašej pokožky, vlasov a nechtov.