Koloidné striebro zatočí s baktériami

Podľa niektorých náhrada, podľa druhých pomoc pri liečbe antibiotikami. Aj tak by sa dalo charakteri- zovať koloidné striebro do ktorého mnohí vkladajú veľké nádeje. Zvyšuje celkovú účinnosť antibiotík, no dá sa použiť aj ako pomoc pri rôznych iných zdravotných ťažkostiach. Kedy sa vám zíde?

Pozor na prehnané užívanie antibiotík

Súčasný stav liečby antibiotikami je neprehliadnuteľní. Dnes používané antibiotiká, ktoré boli vymyslené pred mnohými rokmi, už pre baktérie nie sú postrachom. Nebezpečné kmene sa na ne stávajú čoraz viac rezistentnejšie a hrozí, že o pár rokov už na ne nebudú vôbec reagovať a nebudeme sa mať už čím liečiť. Farmaceutické firmy sa k vývoju nových liečiv veľmi „nehrnú“, pretože nové výskumy by ich stáli milióny eur, čo by pre nich v konečnom dôsledku znamenalo nižšiu ziskovosť. Odborníci preto varujú pred nadmerným a zbytočným užívaním antibiotík. Neopodstatnené užívanie antibiotík totiž vytvára rezistentnosť baktérií na ne. V dôsledku toho potom v prípade choroby, keď bude potrebné antibiotiká skutočne nasadiť, už u daného človeka nemusia zabrať.

Ako môže koloidné striebro pomôcť?

Ukazuje sa, že koloidné striebro vnáša pozitívne svetlo do problému. Aj keď mnohí tomu neveria, sú takí, ktorí s ním majú výborné skúsenosti. Koloidné striebro, resp. nanočastice striebra sa v alternatívnej medicíne považujú za jedno z najúčinnejších prírodných antibiotík. Striebro na liečebné účely používali už starí Rimania. V stredoveku bolo dokonca také obľúbené, že mnohí (najmä šľachta) trpeli chorobou z nadmerného používania striebra – argýriou, ktorá sa prejavuje modrým sfarbením pokožky, očí, aj nechtov.

Ako to funguje?

Koloidné striebro je deionizovaný roztok, v ktorom plávajú okom neviditeľné nanočastice striebra. Sú také malé, že dokážu preniknúť až do buniek. Majú antibakteriálne, antimikrobiálne, antimykotické, protikvasinkové a antivírusové vlastnosti. Koloidné striebro sa dá použiť na vonkajšie problémy – bradavice, ekzémy, psoriázu, mykózy, akné, lišaje, odreniny, popáleniny, atď. Vnútorne sa používa pri prechladnutí, chrípke, angíne, astme, chorobách horných dýchacích ciest, alergiách, je vhodné pri stafylokokových a streptokokových chorobách, má detoxikačné účinky, ale pomáha aj pri dlhodobých zápalových procesoch v tele.

Nezabúdajte na čerstvosť

Koloidné striebro sa užíva po lyžičkách podľa presného návodu. Počas jeho užívania by ste mali zároveň užívať aj probiotiká, pretože podobne ako klasické antibiotiká, nezničí len zlé baktérie, ale aj tie dobré. Tak isto sa môže vzájomne ovplyvňovať aj s niektorými liekmi, preto ak užívate nejaké iné lieky, treba sa poradiť s odborníkom (minimálne s lekárnikom). Koloidné striebro sa môže užívať aj ako podpora liečby pri užívaní klasických antibiotík. Pri koloidnom striebre je dôležitá jeho čerstvosť. Jeho najväčšia sila trvá v priemere len 90 dní, čo znamená, že je potrebné dovtedy ho využívať.

FOTO: Sita