Keď sa móda snúbi s umením

Móda je umením – to je jasné. Ale môže byť umenie módou? Prestížne svetové módne domy nám čoraz častejšie ukazujú prostredníctvom spoluprác s umelcami, že to možné je. A nie len možné, ale aj neskutočne inšpiratívne.

Prepojenie módy a umenia nie je pre každého. Ide nielen o luxus a prestíž, ale aj o štipku extravagancie. Nemusíte byť ale znalcom umenia, stačí, aby ste boli obdivovateľom, ktorý takúto módu bude s hrdosťou nosiť.

Najvýznamnejšie spolupráce všetkých čias
Unikátne prepojenia umenia a módy vždy zaujmú rovnako zberateľov, ako aj širokú verejnosť. Jedinečné kúsky, ktoré priniesli nový pohľad na umenie a módu v posledných rokoch predstavili módne domy Louis Vuitton a Maison Margiela. Najikonickejšou spoluprácou všetkých čias je však stále kolekcia Mondrian od Yves Saint Laurenta, ktorý preklopil umelecké dielo tohto maliara na šaty. Tie sa v momente stretli s veľkým úspechom.

Umenie na každý deň
Vďaka nevšednému prepojeniu módy a umenia môžete mať svoje obľúbené umelecké dielo vždy so sebou. Vašu vášeň pre toto spojenie môžete ukázať svetu ale aj inak. Poobzerajte sa po umelcoch, ktorí si ako oblasť kreatívneho vyžitia vybrali textil. Ich netradičné originály potešia aj tú najzanietenejšiu dušu.

 

Autor: AVE
Zdroj foto:
zoot.sk, pinterest.com