Keď je vo vzduchu kríza kvôli spoločnému bývaniu

Začiatky vzťahov sú vždy ukážkové. Ani vo sne by vám nenapadlo, že by raz mohla nastať nejaká kríza. Veď si s partnerom rozumiete, máte sa o čom rozprávať, vyhovuje vám aj po sexuálnej stránke…a ono to môže prísť. Čo s tým?

Spoločné bývanie- prirodzený krok

Potenciálna kríza prichádza v rámci spoločného bývania. Prvopočiatočná radosť zo spoločného fungovania v jednej domácnosti sa môže pozmeniť na problém vo vzťahu. Vrátite sa v mysli na to, aké úžasné to bolo, keď ste chodili vy k nemu a on k vám, urobili ste si romantický večer pri filme, sviečke a vínku. A hlavne, vopred ste sa dohodli, kedy sa stretnete a strávite spoločný vzťah. Keďže sa vám to natoľko zapáčilo, navrhli ste, aby ste spolu bývali. A prišla realita. Zrazu ste nemali dostatočný svoj priestor, zrazu nemal dostatočný priestor ani váš partner. No ak ste sa teda rozhodli pre tento nový krok vo vašom živote, berte to ako niečo prirodzené, ako zjednotenie dvoch životných priestorov. Vnímajte to ako novú fázu vo vzťahu, nie ako problém, ktorý môže prerastať do krízy.

S toleranciou ďalej zájdeš

Možno nemusí prísť automaticky kríza vo vašom vnútri, keď sa vám hneď v úvode znepáčia partnerove praktiky. Buďte tolerantná tak, ako bude tolerantný váš partner voči tým vašim. Je normálne, že sa budete stretávať doma v dobrej i zlej nálade, pekne odetá i v domácom oblečení. Aj o tom je láska.

Dajte tomu šancu

Krízu automaticky zaženiete, keď k spoločnému bývaniu budete pristupovať s dávkou rešpektu k partnerovi. Dajte šancu hneď v úvode, že sa váš vzťah spoločným bývaním nenaštrbí a že vás nebudú hnevať a dostávať do varu najmenšie partnerove nedostatky. Aj vy predsa máte svoje slabé stránky a budete chcieť, aby ich vedel váš partner prehliadať. Boli ste zvyknutá na svoj doterajší štandard, to je pochopiteľné. No teraz to neznamená, že musíte byť najlepšou kuchárkou a upratovačkou na svete, aby ste náhodou v partnerových očiach neklesli a aby ste sa náhodou kvôli tomu nedostali na nižšiu priečku v jeho hodnotovom rebríčku. Rozdeľte si úlohy, príp. k nim pristupujte spoločne. Čím skôr si na to zvyknete, tým lepšie pre obe strany.

Do novej etapy s peknými myšlienkami

Nevracajte sa v myšlienkach k pôvodnému spôsobu života, keď ste žili sama. Vy ste sa rozhodli pre vzťah a s tým je automaticky spojené aj spoločné spolunažívanie. Aj tak by to raz prišlo. Preto nemajte negatívne myšlienky a nepripusťte si krízu len preto, lebo sa vám niektoré veci nepáčia. Pozrite sa to optimistickejšie a nebojte sa novej životnej etapy s partnerom v podobe spoločného bývania. Nezatracujte myšlienku, že to môže vyjsť len preto, lebo si dopredu namýšľate negatívny scenár vášho spolunažívania.

Foto: http://i.huffpost.com/gen/1569892/thumbs/o-MAN-CLEANING-facebook.jpg