Kde nájsť potrebné magnézium

Magnézium (horčík) je veľmi dôležitý minerál, ktorý pomáha ľudskému telu k správnemu a bezproblémovému fungovaniu. Je súčasťou mnohých enzýmov, pomáha srdcu, svalom, bunkám. Užitočné je počas aktívneho športovania, pomáha v boji proti svalovým kŕčom, stresu, pri problémoch so srdcom a tiež počas tehotenstva. Prijímame ho predovšetkým v strave. Tá však musí byť komplexná, vyvážená a správne pripravená. Kde ho teda môžeme nájsť?

Ovocie, zelenina a orechy
Matka príroda nás obdarovala všetkým potrebným. A v prírode môžeme naozaj nájsť všetko, čo naše telo potrebuje. Medzi ovocie, v ktorom sa magnézium nachádza vo významnejšom množstve patria napríklad exotické banány, datle, marhule. Horčík však nájdeme aj v citrusoch a ďalej v zelenine ako špenát, šošovica hrach, ale aj v kešu orieškoch a mandliach.

Ryby a hydina
Magnézium sa nachádza aj v rybách ako morský tuniak alebo riečny zubáč. Z mäsa je to predovšetkým kuracina. No musíme dbať na správnu prípravu jedla, aby sme o cenné látky neprišli práve počas často nezdravého spôsobu varenia, na ktorý sme zvyknutí.

Magnézium ako doplnok a liek 
Bohužiaľ v dnešnej dobe robíme často pri stravovaní kompromisy. Preto, ak chceme zabezpečiť nášmu telu dostatočný príjem magnézia, mali by sme porozmýšľať nad jeho doplnkovým prísunom. A tak prichádza na rad stará dobrá lekáreň. Ak teda zavítate do svojej lekárne a rozhodnete sa pre magnézium, zvážte také, ktoré vďaka prirodzenému nosiču zvyšuje jeho efektívne vstrebávanie a nezaťažuje organizmus. Veľmi užitočným nosičom je kyselina orotová. Jej asi najväčšou výhodou je, že je prírodného, biologického pôvodu. Nachádza sa totiž v zelenine, alebo aj v kolostre a mlieku a naše telo si tak s ňou vie veľmi dobre poradiť. Na trhu je viacero magnézií, ktoré si môžeme kúpiť v lekárňach. Jedným z nich je aj Magnerot® od nemeckej spoločnosti Wörwag Pharma. Je to zároveň jediné magnézium s dihydrátom magnéziumorotátu, teda s kyselinou orotovou. Dostanete ho v každej dobrej lekárni.

Magnerot® je liek na vnútorné použitie s obsahom dihydrátu magnéziumorotátu. Pred užitím lieku si pozorne prečítajte príbalovú informáciu a poraďte sa s lekárom alebo lekárnikom.