Katy Perry ako ste ju ešte nevideli

Americká speváčka Katy Perry vymenila na chvíľu koncertné pódiá v najväčších metropolách sveta za prašné cesty exotického Madagaskaru. Neprišla sem však dovolenkovať. Cieľom jej cesty bola návšteva ohrozených detí, ktoré tu žijú. Podujala sa na ňu pod záštitou organizácie UNICEF.

Hviezda oblečená v tričku, obyčajných teniskách a so šatkou na hlave prišla do terénu, aby pomohla upriamiť pozornosť na ohrozené deti z Madagaskaru, ktorý sa ešte stále spamätáva z politickej krízy. Jej návšteva bola zameraná na hlavné problémy krajiny týkajúce sa detí v oblasti zdravia, výživy, vody, hygieny ochrana ich práv ale najmä vzdelávania. Len 3 z10 detí tejto krajiny totiž úplne dokončia základnú školu. Až dve tretiny pracujúcich učiteľov nemá žiadne odborné vzdelanie a aj napriek tomu vykonáva svoju profesiu.

Známa speváčka počas svojej cesty navštívila predškolské zariadenia a základnú školu podporovanú UNICEF. Cieľom týchto zariadení je vrátiť deti do škôl a zabezpečiť, aby získali základné vzdelanie. Na školách Katy tiež pomáhala učiť deti, ako si správne umývať ruky a dodržiavať základnú hygienu. Počas cesty sa zaujímala o všetky problémy, ktoré trápia deti v tejto chudobnej krajine. „Vzdelanie je úžasnou výzvou pre všetky deti z Madagaskaru.

„Navštívila som komunity, kde deti a učitelia chodia každý deň 45 minút peši, len aby sa dostali do školy. To je úžasný dôkaz toho, akú má pre nich vzdelanie cenu,“ vyjadrila sa na záver svojej prvej cesty s UNICEF Katy Perry.