Jitka Čvančarová: Pre bulvár som nudná

Vyštudovaná muzikálová herečka, matka trojročnej dcérky Eleny Emílie, ktorú má so svojím manželom – Petrom Čadkom. Jeho poznáme ako partnera Andrei Verešovej z tanečnej šou a pravdou je, že si ho do života „vytancovala“ aj samotná Jitka, hoci v Star Dance nebol jej tanečným partnerom. Blysla sa v pokračovaní Dědictví 2, kde si zahrala Irenku po rokoch a zatancovala si vo filme i so svojím manželom. Nedávno bola premiéra seriálu pre HBO Až po uši, kde si s Janou Kolesárovou pred kamerami vyskúšala lesbické scény.   Bratislavu navštívila pri príležitosti premiéry filmu Hodinový manžel, kde hrá bohatú, manželom zanedbávanú paničku. Je obľúbeným terčom českého bulváru, ale pretože si s manželom žije pokojný bezproblémový život, neustále sleduje jej výstrihy.  Niekedy sú totiž odvážne a výplň  je dokonalá.Ste považovaná za najsexi českú herečku…

Červenám sa, neviem čo povedať (smiech).

 

Hovorí vám to aj manžel?

Áno, manžel je spokojný, sme naozaj šťastní, myslím, že sme sa našli.

 

Ako ste vnímali ponuku do seriálu Až o uši, keď ste si prečítali scenár a vašou úlohou nešťastnej podvádzanej manželky bolo zakotviť napokon v lesbickom vzťahu?

Jana Kolesárová, slovenská hereča, ktorá žije v Los Angeles bola pre mňa neznámou, ale naozaj sme si skvele sadli a hralo sa nám spolu úžasne. Režisér Honza Hřebejk je pre mňa záruka kvality, absolútnej inteligencie, nezastupiteľného humoru, takže som sa nebála. S Janou sme sa snažili hrať tak, aby to neskĺzlo k banalite, ale baví ma túto tému otvárať, ľudia u nás sú konzervatívni a akoby sa podobných tém báli.  Myslím, že na Slovensku je to rovnaké, preto by sme mali byť otvorenejší, toleratnejší, takže som zajasala, že opäť ľuďom pootvoríme oči v tejto oblasti, že to tu je  a treba sa tým zaoberať. Dúfam, že sa to podarilo, pretože sme sa snažili byť jemné, nežné.

 

Pred chvíľou skončil film Hodinový manžel, kde hráte riadnu „sexicu“, ktorú manžel pre kariéru zanedbáva,  a tak si na domáce práce najmete hodinového manžela, ktorého však využijete i na uspokojenie svojich telesných potrieb ako ženy. Aký zručný je váš manžel – tanečník, umelec?

On je veľmi zručný, ale zároveň veľmi lenivý. Ak niečo treba doma urobiť,  trvá mu to nie dni, ale mesiace (smiech). Aj keď chápem, že má toho dosť, doma chce relaxovať. Takže je zručný, ale klince zatĺkam ja,  aj mením žiarovky (smiech).

 

Aspoň vám to vynahradí v kuchyni, že uvarí dobrý obed, večeru?

Raz za čas áno…

 

Ako vyzerajú vianoce u Čadkovcov?

Tradične, obaja sme tradične vychovaní a založení, bez tradícií by sme vyhynuli, takže sa ich snažíme udržiavať. Je nás celkom dosť v rámci rodiny, radi sa schádzame, čo v nás zanechala babička, ktorá už nie je medzi nami, ale akoby bola. Jej duch ostal s nami a robíme nietoré veci ako nás naučila. A Vianoce sú naozaj o tom, aby sme si ako rodina našli na seba čas, nielen súrodenci, ale i bratranci a sesternice. Samozrejme  –  rybacia polievka, kapor, ale robím i iné ryby, nie každý musí kapra, šalát a teda klasika.

 

Po novom roku sa môžeme tešiť na nový film?

Teraz som celkom dlho bola s malou doma, len som s odskočila na nejaké nakrúcania. Dcérka bude mať v januári tri roky, pôjde do škôlky  po štyroch rokoch sa vraciam do divadla….

 

…myslela som, že na druhú materskú….

No to určite chceme tiež ešte, vyšleme „tam hore“ myšlienku, že radi by sme pre Elenku súrodenca, ale teraz ma naozaj čaká skúšanie v divadle Ungelt, čo je osobnostné divadlo. A rovno budem skúšať dve hry, tak sa teším.

 

Český bulvár rieši neustále vaše „prednosti“, aký veľký je váš výstrih, či máte podprsenku, nemáte…

Fakt, až tak? Priznám sa, bulvár nečítam ani ja ani manžel, občas sa mi niečo donesie, lebo moje okolie číta (smiech). Hlavne sa tým nezaoberám, je to strata energie. Možno by ma tam mohlo niekedy niečo aj zaujať, ale okrem tých pŕs som asi nudná, pretože žijeme spokojný život.

 

Ako vnímate, že do českých filmov čoraz viac sú obsadzovaní aj slovenkí herci – v Hodinovom manželovi si zahral Lukáš Latinák, ktorý tam mal už nejednu príležitosť, objavil sa aj Andy Hryc…

Milujem to, ale len v prípade, keď hovoria po slovensky (smiech).  Najhoršie je, ak niekoho nútia hovoriť neprirodzene po česky. Necítim sa dnes v Bratislave, že som v zahraničí.

 

Ako žena čo milujete aké ženské rozmary, napríklad, keď ste smutná, idete si niečo pekné kúpiť?

Nakupujem úplne nerada, v tomto nie som typická ženská, aj keď odkiaľ sa vzalo, že typická ženská nakupuje? V tomto som asi chlap. Keď niečo potrebujem, tak rýchlo do obchodu niečo uloviť a vypadnúť. V zahraničí na dovolenke aj áno, tam viem, že mám pohodu, čas, ale tu počas roka len čo najrýchlejšie  a najnutnejšie. Najväčšiu radosť mi urobí , keď môžem ísť s malou niekam na výlet. Ale tiež sa poteším, keď je s malou Petr,  a zájdem si na manikúru, pedikúru, jogu – toto milujem, rada sa nechávam „opečovávat“, keď si urvem čas pre seba samu. Na jogu so mnou už chodieva aj Elenka.

 

Domáce práce –  voňajú vám?

Obaja aj s bratom sme boli vychovaní tak, aby nám žiadna robota nesmrdela dokoca obojstranne – aj ženské aj mužské roboty.  Takže brat pokojne popri chlapských robotách upečie vianočné koláčiky, mafiny alebo len tak, že je nedeľa – bábovku. Samozrejme na veľké upratovanie mám pani, ktorá mi pomáha.

 

Tešíte sa na slovenských divákov, medzi ktorých prenikáte?

Áno, bola to moja druhá premiéra v zahraničí – po Dědictví (smiech). Nehovorím my a vy, stále beriem Čechov a Slovákov ako jeden národ, taže som vlastne doma.