Jesenná starostlivosť o telo, štyri oleje, ktoré vás budú hýčkať!

V dnešnej dobe sa oleje v kozmetike prírodné  objavujú stále častejšie, pretože žiadna umelá, či chemická látka nenahradí ich pozitívne účinky pre telo. Nájdete ich nielen v dámskych, ale aj pánskych, či detských produktoch. Sú nielen prírodné, , ale tiež hojivé, vyživujúce a liečivé.

 

Viete ktoré štyri prírodné oleje sa v kozmetike objavuje najčastejšie?

 

Olivový olej-zelené zlato

V Stredomorí nazývaný aj ako zelené zlato, olivový olej sa stal súčasťou rituálov krásy už od staroveku. Ukrýva v sebe cenné látky, je bohatým zdrojom vitamínu E a mastných kyselín, ktoré účinne chránia, vyživujú a hydratujú pleť. Zloženie mastných kyselín je veľmi podobné ľudskému mazu a preto je vhodný pre suchú, pokožku so sklonom k zapáleniu, alergickú, podráždenú, poranenú alebo inak poškodenú. Vitamín E zase podporuje elasticitu pokožky, vyhladzuje vrásky a zvyšuje jej odolnosť. Hodí sa obzvlášť pre suchú a citlivú pleť, osvedčil sa aj na ošetrovanie pokožky postihnutej ekzémom. Pokožku premastí, hydratuje a vyživí a pokožka po ňom ostane hebká, jemná a hladká.

Nájdete ho v panských aj dámskych pleťových olejoch.

 

Luxusný mandľový olej

Mandľový olej patrí medzi tie najluxusnejšie oleje. Obsahuje totiž lipidy, ktoré posilňujú jej obrannú funkciu pokožky. Preto ho aj dnes používame v kozmetike, v prípravkoch, ktoré ošetrujú pleť. Nespôsobuje alergické reakcie, obsahuje množstvo dôležitých minerálov ako je vápnik, draslík a horčík, nenasýtené mastné kyseliny a vitamíny A a E. Intenzívne sa stará o suchú a citlivú pokožku celého tela, chráni ju pred dehydratáciou. Mandľový olej je vhodný pre všetky typy pokožky – od suchej cez citlivú so sklonom k začervenaniu až po zrelú a detskú pokožku. Môžete ho pokojne použiť aj na pleť namiesto pleťového krému. Vďaka vysokému podielu vitamínu E zjemňuje vrásky a navracia pleti mladosť. Pleť je po použití mandľového oleja vypnutá, hebkejšia a mladšia. Je výborným pomocníkom aj na spálenú pokožku či na podráždenú pokožku po holení, pretože má silné upokojujúce účinky a dokáže utíšiť svrbenie.

Nájdete ho najmä v telových olejoch.

 

Všestranný jojobový olej

Jojobový olej je taký malý zázrak, ktorý používali už Indiáni, hlavne indiánske ženy, na hojenie rán a jaziev po pôrode. Tento olej patrí medzi najkvalitnejšie a najvšestrannejšie oleje pri starostlivosti o pokožku tela a vlasov. Obsahuje vitamín E, ktorý prispieva k ochrane kožných buniek a jeho protizápalový účinok je ideálny na ošetrenie pleti s akné, na hojenie rán a jaziev a vyhladenie pleti. Zmierňuje začervenanie a je výrazne pomáha pri pigmentových škvrnách.

Jojobový olej ma taktiež silné dezinfekčné aj protizápalové vlastnosti a je účinný pri liečbe mnohých kožných ochorení.

Nájdete ho vo vlasových aj telových olejoch.

 

Liečivý levanduľový olej

Už stáročia sa používa na prevenciu rôznych infekcií a v boji proti bakteriálnym a plesňovým ochoreniam. Vďaka týmto schopnostiam levanduľový olej urýchľuje hojenie popálenín, škrabancov a rôznych rán. Priaznivé účinky levanduľového oleja sa preukázali aj pri bolestiach kĺbov či na alergické reakcie, akné a starecké škvrny.

Ďalším problémom, ktorý levanduľový olej môže vyriešiť, je nespavosť. Jeho sedatívne a upokojujúce vlastnosti skvalitňujú spánok a liečia tak aj samotnú nespavosť.

Nájdete ho najmä v telových a masážnych olejoch.

 

Autor: Nina M.
Ilustračná fotografia: pinterest.com
Galéria: BiOrganica.sk

PRODUKTY:
biorganica,sk, Inlight Bio detský olej do kúpeľa, s levanduľovým olejom
biorganica.sk, Inlight bio pleťový olej pre mužov s olivovym olejom
biorganica.sk, Inlight bio vyživujúci olej na vlasy a bradu s jojobovým olejom
biorganica.sk, Inlight Bio denný olej na tvár s jojobovým olejom
biorganica.sk, Inlight Bio spevňujúci olej s levandulovým a jojobovym olejomj
biorganica.sk, Inlight Bio telový olej s arnikou,levandulovým, jojobovým a olivovým olejom