Jesenná móda: Aké vzory ju ovládnu?

Jedným z najväčších hitov tohtoročnej sezóny sa nepochybne stali vzory. Od zvieracích až po geometrické, boli dlho považované za pomerne zaväzujúce a nekombinovateľné. Dnes ich však vidíme v najrôznejších kombináciách a farbách a nechali sme sa nim inšpirovať aj my!

 

Zvieracie
Ani tento rok sa nezaobíde bez zvieracích potlačí. Objavujú sa na oblečení, obuvi a mnohých ďalších nevyhnutných doplnkoch. Je to hlavne preto, že majú v sebe silu, razanciu a sú nadmieru odvážnou voľbou. Ale pokiaľ ich správne nakombinujete, vo vašom šatníku dokážu vytvoriť divy. Okrem klasických leopardích vzorov sa do popredia čoraz viac dostáva hadí vzor. Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že sa tento motív ťažko kombinuje, no opak je pravdou. Kúsky s hadím vzorom už nemusia byť zladené len s čiernou a neutrálnymi farbami. V súčasných kolekciách sú zvieracie motívy zladené s celou paletou veselších farieb a tým sú vhodné aj na denné nosenie.

Geometrické
Geometrické vzory sú maximálne populárne aj v roku 2019. Pri správnom používaní môže byť tento trend skvelým spôsobom, ako dať  každému outfitu moderný a jedinečný nádych. Majú skvelú schopnosť zvýšiť vizuálny dojem a pôsobia dominantne.  V móde síce stále platí pravidlo menej je viac a preto sa odporúča vždy výber jedného vzoru pre celý outfit v minimalistickom tóne. Momentálne sú stále IN kombinácie čiernej a bielej, poprípade odtiene šedej, no prečo neskúsiť aj farebnejšiu variantu?  Geometrické vzory vyzerajú perfektne aj v multicolor schéme farieb. Farebných kombinácií je nespočetne veľa, hlavne sa vždy uistite, že si vyberáte dizajn, ktorý vo vás vyvoláva pozitivitu a v ktorom sa hlavne budete cítiť dobre.

Kvetinové
Kvetinové vzory vždy oplývali hlavne jemnosťou a ženskosťou, dokážu zvýrazniť prednosti a sú skvelým nástrojom na vyjadrenie individuálneho štýlu. Túto sezónu ich nájdeme okrem oblečenia aj na doplnkoch. Dajú sa nosiť na viacero spôsobov, pôsobia romanticky, hravo a zároveň v kombinácii s drsnejšími doplnkami aj veľmi moderne a štýlovo. Kvetinová potlač na bledom podklade je skôr záležitosťou jarných a letných mesiacov preto túto sezónu skúste skombinováť tento motív s  tmavšími farbami. Vytvoríte si tak dokonalý kontrastný look.

Zdroj: Nina Murárová
Il.fotografia: pinterest.com
Galéria: Twinset, La Femme, Airfield – mClasse, Baldinini, cellbes.sk, Giuliett, Marc Cain – mClasse, VERO MODA, Reserved