Jesenná beauty rutina, alebo ako dosiahnuť krásnu pleť a vlasy počas chladných dní

Po lete potrebuje naša pokožka, ale aj vlasy povzbudenie a regeneráciu. S  príchodom sychravého počasia by sme teda mali zmeniť nielen šatník, ale aj spôsob starostlivosti o pleť a vlasy.

Jeseň a zima sú totiž obdobia, kedy pleť a vlasy potrebujú zvýšenú pozornosť, pretože sa musia viac brániť vonkajším vplyvom.

Pozrite si pár tipov, ktoré vám s príchodom chladného počasia dopomôžu nielen ku vysnívanej žiarivej tváričke , ale tiež krásnym a  zdravým vlasom.

 

Správna beauty rutina

V chladnom jesennom období je naša pleť vystavená  najmä vetru a chladu, faktorom, ktoré ju vysušujú. K tomu pridajte pravidelné nosenie rúška a výsledkom je nielen suchá, ale často krát aj aknózna pleť. Pleťová maska je jedným z najjednoduchších spôsobov, ako bez akejkoľvek väčšej námahy dostať vašu pokožku do formy a premeniť ju na zdravú a vláčnu. Ideálne sú kaolínové pleťové masky s prírodnými ílmi, ktoré pomáhajú dôkladne a pritom šetrne vyčistiť hlboko zanesené póry od nečistôt. Rovnako zabraňujú opätovnému znečisteniu pórov a pri dlhodobom používaní pomáhajú regulovať tvorbu kožného mazu a pomáhajú zlepšiť stav pokožky s lupienkou, akné a ekzémom, ktoré sú často krát dôsledkom nosenia ochránných rúšok.

Pokiaľ  máte pocit, že by si vaša pleť po tomto dôkladnom vyčistení zaslúžila aj poriadnu porciu hydratácie, naneste na ňu potom ešte aj svoju obľúbenú hydratačnú masku.

Keď už máme pleť hydratovanú a už nie je taká precitlivelá, môžeme pridať ďalší krok a to znova ju rozžiariť, aby bola krásna a svieža. A ku krásnej a jemnej pokožke vám pomôže peeling.

Peeling je na jeseň veľmi dôležitý, pretože pomáha obnoviť hladkosť, jemnosť a jednotnú farbu pokožky. Dnes máte na výber množstvo peelingov, ktoré sa aplikujú buď na suchú alebo vlhkú pokožku.  Peeling stačí používať jeden až dvakrát týždenne a už po krátkom čase na pleti uvidíte výsledky. Po peelingu nezabudnite na nasenie hydratačného krému, pleťového oleja, alebo séra, ktoré budú mať na vyčistenej pokožke určite lepší účinok.

 

Starostlivosť navyše aj pre vaše vlasy

Ak chcete mať vlasy krásne, zdravé a plné vitality aj na jeseň, mali by ste sa im venovať pravidelne a nielen vtedy keď už je neskoro a vlasy doslova kričia o pomoc. Predovšetkým, na jeseň si vlasy vyžadujú zvýšenú starostlivosť, šetrné zaobchádzanie a správnu regeneráciu.

Minimálne raz to týždňa by ste mali použiť regeneračnú masku alebo zábal na suché vlasy, ktoré dodajú hydratáciu navyše a vlasy posilnia. Tie suché majú sklony k lámavosti a krepovatosti, preto sa o ne treba dôkladne starať. Pokožku hlavy si pravidelne masírujte, zlepší sa tak jej prekrvenie a podporí sa vylučovanie kožného mazu. Pre krásne vlasy je dôležitý aj výber správnych produktov ale aj výber správnych potravín bohatých na vitamíny a minerálne látky ako orechy, ryby a rôzne semienka. Taktiež môžete siahnuť po výživových doplnkoch, a to po vitamínoch skupiny B, C a E, ktoré dodajú vašim vlasom potrebné látky.

Zdá sa vám, že vaše vlasy dostávajú dostatočnú starostlivosť no predsa nevyzerajú podľa vašich predstáv? Spomaľte! Zvýšená hladina stresových hormónov vedie k stiahnutiu ciev, ktoré potom nedokážu dostatočne vyživiť vlasovú štruktúru.  Oddych je teda tiež faktor, ktorý vám dopomôže získať krásne a zdravé vlasy.

 

Nezabúdajte ani na vaše ruky

Pokožka na rukách patrí celoročne k najviac namáhanej a vystavovanej časti kože. A v súčasnej situácii, pravidelným používaním antibakteriálnych gélov a najmä častým umývaním rúk, sa vysušuje oveľa viac než inokedy. Ak je pokožka suchá, stráca schopnosť viazať hydratáciu a na dotyk tak zostáva drsná a bolestivo napätá. Ak sa nechcete dopracovať k tomuto stavu pomôže vám správna a pravidelná starostlivosť. V prvom rade zabudnite na používanie agresívnych mydiel, ktoré pokožku ochudobňujú o cenné lipidy. Zvoľte radšej hydratačné mydlá, ktoré odstránia nečistoty a zároveň zanechajú vašu pokožku rúk hebkú a hladkú na dotyk. Starostlivosť o vaše ruky by mala pokračovať výberom správneho krému na ruky. Ideálne sú krémy s vysokým obsahom premasťujúcich a hydratačných zložiek alebo s obsahom cenných prírodných olejov,. Najlepší čas na hydratačný krém je hneď po umytí rúk, kedy sú ruky zbavené nečistôt a póry pripravené lepšie absorbovať výživné zložky. Krém na ruky si teda nezabudnite vyložiť na umývadlo a jeden tiež pokojne pribaliť aj do vašej kabelky.

 

Autor: Nina Murárová
Ilustračná fotografia_ pinterest.com
Galéria: Ziaja, biOrganica.sk, BeautySecret.sk