Jedny topánky, 1000 možností

Ženy milujú veci praktické aj nepraktické. Milujú vysočízne podpätky aj pohodlné baleríny. Sandále aj čižmy…

Hádam to celé začalo, dnes už kultovým seriálom Sex and the city, kde sa ulicami New Yorku preháňala Sarah Jesica Parker na 15 centimetrových podpätkoch, najlepšie od Manola Blahnica.

Vášeň pre topánky, ba dokonca až závislosť na stále nových a nových kúskoch sa stal akoby epidémiou, ktorou je momentálne nakazená polovica zemegule. Čiže všetky ženy. A možno práve preto a možno pre niečo iné sa topánky stali koníčkom nielen pre nakupujúcich, ale aj pre samotných dizajnérov či návrhárov. Česká návrhárka  Marie Petráková v poslednom období veľmi často predstavuje svoj pohľad na vec- na topánky.

 

Variable schoes

Marie Petráková svojím návrhom Variable schoes splnila sen hádam každej žene.
Sú to totiž topánky, ktoré sú schopné meniť svoju podobu a tým aj účel pomocou odnímateľných elementov. Existuje v troch rôznych variantoch, ktoré sa potom dajú ďalej upravovať či už podľa nálady, počasia alebo príležitosti, na ktorú sa chystáte. Topánky v akomkoľvek zo svojich variantov vyzerajú veľmi nevšedne, ako skutočný dizajnérsky kúsok. Sú na platforme, čo je v súčasnosti veľmi obľúbený spôsob, ako urobiť zo seba dámu s nekonečne dlhými nohami.

 

Origami a Flying bird

Variable schoes nie sú jediné topánky, od českej návrhárky, ktoré stoja za zmienku. V jej trocha extravagantnej tvorbe nájdeme aj mnohé iné skvosty. Origami schoes sú nádherné svojím exotickým zjavom, ktorý má na svedomí nápadná aplikácia na prednej časti topánky, ktorá skutočne pripomína staré japonské umenie skladania papiera. Aby vynikla nielen myšlienka, ale aj jej konečné spracovanie, celé sú v bielej farbe.

Like a flying bird sú čierne presne ako silueta letiaceho vtáka na obzore. Vtáka v lete pripomínajú nielen farbou, ale najmä tvarom. K topánkam je celá kolekcia tvorená kabelkou a topom.

Tvorba Marie Petrákovej dokazuje, že topánky sú v poslednej dobe v hľadáčiku mnohých módnych tvorcov. Jej produkty sú nápadné, nápadité a nádherné.

 

Zdroj foto:  http://www.coroflot.com