Nokia prináša vianočný koncert Zuzany Grejtákovej

Spoločnosť Nokia priblíži Slovákom klasickú hudbu v modernom prevedení mladej hobojistky Zuzany Grejtákovej na vianočnom koncerte už 19. decembra v Malej synagóge v Trnave. Celý koncert bude nakrútený na špičkovú Nokia Lumia 1020.

Zuzana Grejtáková je nádejná 24 ročná hobojistka, ktorá sa rozhodla približovať klasickú hudbu mladému publiku. „Koncerty klasickej hudby nie sú v súčasnosti príliš atraktívnym a vyhľadávaným žánrom najmä u generácie mladých ľudí. Práve preto cítim potrebu priblížiť im ju inak ako boli doteraz zvyknutí, a to v rámci audiovizuálnej show s využitím moderných technológií. Prostredníctvom nich má totiž klasická hudba možnosť zbaviť sa nálepky nudnej a nezáživnej a získať si tým i doteraz nie veľkých priaznivcov tohto žánru. Vianočný koncert v roku 2013 je prvým zo série mojich koncertov, ktoré majú naplniť túto ambíciu. Značku NOKIA som sa rozhodla osloviť preto, že pre mňa predstavuje technologickú špičku v oblasti audiovizuálneho záznamu. NOKIA mi umožňuje nahrávať a nakrúcať záznamy zo skúšok a tieto záznamy mi pomáhajú v kvalitnej príprave pri mojej ďalšej interpretačnej práci.“

Koncert bude snímaný na najlepší fotomobil Nokia Lumia 1020. Jeho 41megapixelový senzor disponuje špičkovou optikou ZEISS so šiestimi fyzickými čočkami a optickou stabilizáciou obrazu, ktorá umožňuje realizovať ostré snímky i za zlých svetelných podmienok a zároveň umožňuje robiť nerozmazané videozáznamy. Tie vďaka technológii Nokia Rich Recording môžu obsahovať stereo zvuk s až šesťkrát vyššou úrovňou hlasitosti než bežné mikrofóny chytrých telefónov a verne tak zachytiť i tie najhlučnejšie koncerty.

O tom, čo je hoboj netuší väčšina ľudí, hoci v orchestri zastáva nenahraditeľnú úlohu. Ide o drevený dychový nástroj a svoje miesto má na hudobnej scéne od roku 1671, kedy sa do orchestra dostali prvé drevené dychové nástroje. Vďaka svojej farbe a výrazu je však často súčasťou aj menších orchestrov, či komorných telies. V symfonickom orchestri je v skupine drevených dychových nástrojom akýmsi malým koncertným majstrom a v rámci symfonického orchestra má nezastupiteľnú úlohu, pretože žiaden iný nástroj nie je schopný udať komorné „a“ tak aby ladil celý orchester. Keď koncertný majster ešte pred príchodom dirigenta vstane, obracia sa vždy na prvý hoboj… Najznámejšie „komerčné použitie“ hoboja je známe z filmu MISIA, kde si ho skladateľ E. Morricone vybral pre skladbu „Gabriel’s oboe“. Hoboj sa však stále častejšie objavuje aj v moderných skladbách.

Lístky na koncert sú už v predaji v Malej synagóge v Trnave, www.maxgallery.sk, prípadne cez Facebook stránku galérie.

Fanúšikovia Nokia Slovensko na Facebooku budú môcť vyhrať VIP lístky na koncert už čoskoro.

Zdroj: AC&C Public Relations