Inšpirujte sa tohtoročným Met Gala – Najnovším trendom je CAMP!

Gala New Yorského kostýmového inštitútu patrí k ďalším popredným udalostiam, ktoré ovplyvňujú módu nielen v Amerike, ale majú presah do celého sveta. Tohtoročná téma sa niesla v znamení štýlu Camp. Čo to znamená a kto sú najvýraznejší predstavitelia tohto štýlu?

CCC topánky
Klikni na obrázok

Ak ste si práve v tejto chvíli položili otázku, čo to vlastne Camp je, zostaňte pokojní. Túto otázku si pokladajú nielen bežní ľudia, ale aj módni návrhári. Prečo to je tak?

Camp je mágia, Camp je štýl, zábava a sloboda. Camp je hora flitrov, obrovské mihalnice, metre kvetov, vzorov, volánov, extravagantných topánok a nápisov…. Camp je ten moment, keď je všetkého akosi veľa a keď nespojiteľné vzory a kožušiny vykúzlia výsledok, ktorý vám krásou vezme dych.

 

v znamení štýlu Camp

Obľúbený u celebrít
Zástupcov tohto ikonického štýlu bolo niekoľko. Okrem Cher, Princa, či Davida Bowieho k nim patrí aj Lady Gaga. Návrhárom, ktorý by si pre tento štýl nechal kosti lámať, nie je nikto iný, než geniálny Bob Mackle. Ten začal tvoriť kostýmy do divadelných produkcií ešte v 60. rokoch 20. storočia. Dnes patrí k najvýznamnejším tvorcom a vášnivým milovníkom tohto hravého a nespútaného štýlu. Svoje vízie pretavil aj do návrhov témy tohtoročného gala Kostýmového inštitútu, kedy chcel poukázať na nespútanosť.a extravaganciu.

 Camp je štýl,Camp je štýl,

 

 

 

Klikni na obrázok

Ako na Camp?
Módny štýl sa inšpiruje aj módou transvestitov a z okázalých outfitov si vybral to najlepšie. Treba si však dať pozor, pretože Camp je len pre odvážnych a ľudí, čo sa neberú vážne. Pokiaľ si na obrovské róby a divoké farebné kombinácie netrúfate, ukážte svoj „state of mind“ napríklad zaujímavými a netradičnými topánkami. Či už siahnete po animal vzoroch, netradičných strihoch, metalických odleskoch, flitroch alebo veselých farbách, ktoré nájdete aj v najnovšej kolekcii topánok a doplnkov CCC. V Campe je totiž dovolené všetko.

 

Viac inšpirácií hľadajte na www.ccc.eu alebo v kamenných predajniach.

Zdroj: Simona P.