Ikonická sklenená fľaša spoločnosti Coca-Cola je späť

Na slovenský a český trh sa vracia séria ikonických fliaš s objemom 200 ml. Spoločnosť Coca-Cola HBC reaguje na preferencie spotrebiteľov a hlási návrat k tradícií. Od mája si tak zákazníci budú môcť vychutnať obľúbený nápoj Coca-Cola, Coca-Cola Zero, Fanta Orange a Sprite z novej fľaše.

Ikonická sklenená fľaša spoločnosti Coca-Cola s objemom 200 ml, ktorá má svoje miesto aj v Múzeu moderného umenia v New Yorku, oslávila minulý rok 100. narodeniny.

Coca-Cola sa vracia k viac ako storočnej tradícií a reaguje tak na preferencie slovenských a českých spotrebiteľov – pre každú príležitosť dnes ponúka dve veľkosti sklenených fliaš. Podľa výsledkov prieskumov správania spotrebiteľov preferujú spotrebitelia v reštauráciách k jedlu väčšiu fľašu s objemom 330 ml, v kaviarňach alebo baroch dávajú pre zmenu prednosť menšiemu baleniu s objemom 200 ml.

„S novou fľašou s objemom 200 ml, ktorú uvádzame na slovenský a český trh, chceme jednoducho ponúkať správnu veľkosť balenia pre správnu príležitosť,“  hovorí Zbyněk Chládek, riaditeľ marketingu Coca-Cola HBC ČR/SR.