Hrejivá jeseň vo vašom interiéri

Hrejivá jeseň vo vašom interiéri

Či už patríte k tým, ktorí majú jesenné dni v obľube, alebo sa radšej zabalíte do deky s teplým čajom a knižkou, nezabudnite, že nastal čas pripraviť na jeseň i váš domov.

Jeseň 2018 prináša aktuálne novinky, s ktorými bude Váš domov nielen pohodlný, ale aj moderný a štýlový.

Základom sú doplnky
Jesenný nádych môžete dokresliť aj jednoduchými doplnkami v jesenných farbách, ktoré interiér zaručene oživia. Top farbami na jeseň 2018 sa jednoznačne stali horčicová, zelená a farby známych bobúľ ako čučoriedky, černice a brusnice.

Pokiaľ chcete zmenu výraznejšieho charakteru, skúste sa zamerať na hlavnú obývaciu miestnosť, kde trávite najviac času. Inšpirujte sa dánskym trendom Hygge, ktorý vyjadruje pocit teplého a útulného domova. K tomu patria vankúše, huňatá kožušina, prikrývky a aj koberce. Domov spríjemnia rastliny, keramika a teplé svetlo vyžarujúce svietidlá. Vhodné sú prírodné materiály, ako napríklad ľan a samozrejme drevo.

Ľahké záclony môžete vymeniť za ťažšie závesy v príjemnej zemitej farbe a celkový vizuál doplniť taburetkou v rovnakej farbe. Zaujímavým doplnkom sú aj košíky z prírodného materiálu, ktoré sú praktickým doplnkom a poslúžia ako štýlový odkladací priestor. Obklopte sa správne zvolenými doplnkami a odtieňmi, ktoré vám vyčarujú radosť a pocit harmónie a vnútornej spokojnosti.

Vôňa, ktorá podčiarkne atmosféru
Jesennú atmosféru si veľmi ľahko vytvoríte najmä správnou vôňou. Škorica, santalové či cédrové drevo alebo vanilka sú tou pravou jesennou voľbou. Útulnú atmosféru si vo vašej domácnosti vytvoríte zapálením vonnej sviečky. Jej plameň navyše dodá miestu nádych romantiky a pocit tepla alebo bezpečia.

Ak potrebujete oživiť svoj interiér, a to nielen farbami a tvarmi ale aj skvelou vôňou,  zaobstarajte si dizajnový aróma difuzér. Okrem toho, že vám krásne prevonia interiér poslúži aj ako krásna, jesenná dekorácia. Na jeseň si treba dopriať aj zaručený oddych a relax. Skutočnosť, že vôňa dokáže ovplyvniť ľudskú psychiku a pôsobiť na ňu, vie ľudstvo už odpradávna.

Vhodne zvolená vôňa nám pomôže odstrániť únavu, znížiť napätie a stres, povzbudiť náladu. Vhodným prostriedkom sú aróma a esenciálne oleje, ktoré sa dajú použiť do akejkoľvek aróma lampy či ultrasonického difuzéra. Takáto aromaterapia je prvým krokom k vysnívanej relaxácii počas nadchádzajúceho jesenného obdobia.

 

Zdroj: Nina Murárová
Ilustračná fotografia:
Pinterest.com
Galéria:  bytove-parfumy.sk, cellbes.sk, beautysecret.sk