Harmonické upratovanie podľa feng-šuej

Harmonické upratovanie podľa feng-šuej

Domov je pre väčšinu ľudí miestom, ktoré vyžaruje hrejivú auru pohody a pokoja. Ak sa však vo svojej domácnosti necítite príjemne, niečo nie je v poriadku a žiada si to zmenu. Podľa učenia feng-šuej za tým môže byť nesprávne prúdenie energie. K zlepšeniu energického ovzdušie môže napomôcť poriadok. Ten odľahčí nielen váš domov, ale aj dušu.

Najvhodnejšie ročné obdobie je práve teraz!
Jesenné dni sú na veľké harmonické čistky vo vašej domácnosti ako stvorené. Jednak sa vyhnete stresovému predvianočnému obdobiu,  kedy budete mať vybavovačiek, príprav a naháňačiek vyše hlavy, a tým pádom vám jedna starosť odpadne. Po druhé, vám už nebude tak ľúto stráviť krásny slnečný deň zavretá doma, pretože leto už máme za sebou. Avšak pripravte sa, že nepôjde len o klasické upratovanie a vysávanie, ale najmä zbavovanie sa vecí, ktoré sú pre vás zbytočné a domácnosť bezúčelne zaťažujú.

Hodnota každého predmetu
Ak si predstavujete pod poriadnym vyupratovaním domácnosti to, že umyjete každý centimeter štvorcový, tak to teraz skúste trochu inak. Namiesto toho, aby ste každý predmet umyli alebo utreli od prachu, zamyslite sa nad tým, či ho naozaj potrebujete a chcete vlastniť. Určiť význam každej sošky, trička, či sviečky, ktorá je súčasťou vašej domácnosti, je prvým krokom k uprataniu s dlhodobým harmonickým efektom. A ak je vám ľúto niektoré veci len tak vyhodiť, tak ich niekomu darujte. Radosť bude mať nielen obdarovaný, ale i darujúci.

Kúpeľňa – miesto očisty
Miestnosť, ktoré je na čistotu predurčené, musí byť na túto svoju úlohu uspôsobené, aby svoje „poslanie“ mohlo plniť. Preto by v kúpeľni nemali byť žiadne rušivé elementy, ako trebárs fľaky od zubnej pasty na umývadle, stopy rúžu na zrkadle, či rozliaty gél na pranie po zemi. Stačí pár strieknutí čistiaceho prípravku (napr. Cif Power&Shine Na vodný kameň) na špinavé miesta, rýchle zotretie a kúpeľňa bude opäť idylickým miestom čistoty.

Zaostrené na spálňu
Priestor, ktorý máte pod posteľou by mal byť voľný, nie prepchatý zbytočnými vecami, ktoré by zabraňovali prietoku pozitívnej energie potrebnej pre pokojný spánok. Odstránením nepoužívanej pomôcky na cvičenie, starých kabeliek, cestovných kufrov, či škatule so starými fotoalbumami, sa zbavíte stagnujúcej energie, ktorá by mohla ovplyvniť i vaše partnerské a rodinné vzťahy. Pravidelne si nájdite čas aj na prevetranie matracov, ktoré si tiež nepamätajú len to pozitívne, ale i negatívne. No a nezabúdajte ani na to, že cez špinavé okná sa žiadna energia dovnútra nedostane. Takže neleňte a vyleštite ich (napr. sprejom Cif Okná a sklo).

Nástup energie môže mať lehotu tri týždne
Domácnosť, ktorej každý kút a kúsok prešiel feng-šuej revíziou, vnesie skôr či neskôr pozitívny vietor aj od ostatných oblastí vášho života. Stačí už len to, že ste to robili s radosťou a dobrým úmyslom. Feng-šuej má mnoho ďalších systematických krokov, ktorými sa môžete prepracovať až k dokonale harmonickému domovu a duševnej spokojnosti jeho obyvateľov.

Harmonické upratovanie podľa feng-šuej