Harmónia štýlu v najnovšom letnom lookbooku Reserved

letná kolekcia značky RESERVED

Retro a romantizmus kombinovaný s etnickým a boho štýlom, a to všetko ponorené do okolitej pop kultúry sú charakteristické črty, ktoré nájdete v najnovšom letnom lookbooku Reserved. Marocké málo navštevované lokality nie sú len perfektným zázemím pre kampaň, ale aj inšpiráciou pre letnú kolekciu značky RESERVED.

Východiskovým bodom bola bezstarostná idylická nálada, prezentovaná neobvyklým spôsobom s pridaným štýlom techno festivalov 90. rokov. Celá kampaň je plná multikultúrnych motívov, orientálnych vzorov, etnických odkazov a štýlu inšpirovaného Balkánom. Čerpanie z tradícií rôznych civilizácií je silným globálnym trendom súčasnosti v oblasti módy a popkultúry, ktorý nasleduje aj RESERVED. A to všetko čo najbližšie k prírode.

Šaty hrajú vedúcu úlohu v letnej dámskej kolekcii. Najzaujímavejšími sú čipky, romantické a prelamované, pripomínajúce rybárske siete. Sieťovinu v mnohých formách používajú aj dizajnéri RESERVED na sukniach. Ďalšími silnými prvkami sú šaty ozdobené flamengo volánmi a pruhovanými tunikami zvýrazňujúcimi krivky. Batikované motívy odkazujú na festivalový štýl, ktorý začal pred rokmi v Kalifornii. Blúzky a široké nohavice medenej farby vyzerajú ako keby ich vzali priamo z úzkych uličiek na trhu v Marákeši. Zástancom minimalizmu sa bude páčiť blúzka z čipky vo viktoriánskom štýle, jednoduchý ľanový trenčkot alebo asymetrický sveter s jedným rukávom. Kapsičky na krk, mini-košíky a tašky na štýl vreca sú perfektnými doplnkami tejto nomádskej kolekcie.

Zdroj: Bohuš M.