Halloweenske inšpirácie z prehliadkových mól – ikonický Lee McQueen, Gucci, Kate Moss

Sviatok Všetkých Svätých je tu a okrem uctenia si pamiatky zosnulých niekorí ľudia oslavujú americkú verziu sviatku Halloween,  kedy sa ponoria do hororovej nálady 31. októbra. Z módneho hľadiska je Halloween zameraný na estetické kódy hororových filmov, z ktorých čerpá  inšpirácie pre skutočné oblečenie.

 

Kostýmy sú čoraz reálnejšie, fantázii sa medze nekladú a  ak sa k tomu pridá aj „hororový“ uveriteľný make-up, dokonalý halloweensky  look je na svete.

Inšpiráciami môžu byť ikonické módne vzhľady z prehliadkových mól známych značiek či od svetových celebrít. Vynikajú najmä šaty Devy Cassel – dcéry herečky Monicci Bellucci a kombinéza Batmana americkej influencerky Kylie Jenner.

Z dizajnérov sa na strašidelný Halloween môžeme pozrieť na  Miucciu Prada a jej Frankensteinom inšpirovaný šatník  s pruhovanými svetrami, bojovými topánkami a spodničkovými sukňami. Kolekcia Jeseň/Zima 2019/2020 skutočne nezabudnuteľná ako tá od Gucciho.

Gucciho odrezané hlavy z prehliadky Jeseň/Zima 2018 skombinované s hodvábnymi košeľami, džínsami, teniskami a tartanovou sukňou sú nezabudnuteľným dizajnom, ktorý zvolili aj hviezdy na červených kobercoch ako tvár značky Gucci, herec Jared Leto na udalosť Met Gala 2019.

Halloweenskymi inšpiráciami v neposlednej rade sú aj kolekcie legendárneho dizajnéra Alexandra McQueena, z prehliadok Jar/Leto 1999, Marine Sitbon,  Jar/Leto 1993 a z roku 2001.

Zľava – Lee McQueen Jeseň/Zima 2001, Martine Sitbon 1993 s Kate Moss ako oskarovou čarodejnicou v sivej tunike a šatke, prehliadka Jar/Leto 1999

Nemožno zabudnúť na ikonickú prehliadku Lee McQueena s modelkou Shalom Harlow v bielych šatách hore s opaskom, ktoré dva roboty postriekali ako umelecké dielo.

Halloweensku inšpiráciu nájdeme aj v prehliadke s topmodelkami z 90. rokov od VersaceJeseň/Zima 1992/1993.

Obrázky: getty images, Gucci, Antoni Calanni/Associated Press, Gucci, Prada
Autor: Ing.arch. Miroslava Vaňharová; myamirell.com