Frederika Kurtulíková Miss Slovenko 2019: Vnútorne som verila, že vyhrám

V apríli vyhrala MISS Slovensko a nedávno pokrstila CD Kornela Kadlubiaka, ktorý sa po rokoch rozhodol opätovne vrátiť na slovenskú hudobnú scénu. Pripomenul v koncerte pred krstom  nielen svoj niekdajší hit, ktorý poznajú všetky generácie – Skúšky z lásky, ale hlavne predstavil nové skladby z nového albumu s názvom Okná milencov. Kornel je stále slobodný, ale ku krásnym ženám mal vždy veľmi blízko, tak ani nebolo prekvapením, že krstnou mamou sa stala aj krásna Frederika.

Neboli ste na svete, keď Kornel so svojou kapelou už spieval Skúšky z lásky,  dnes ste mu pokrstili CD…
Moji rodičia počúvajú hudbu, takže nebola to pre mňa neznáma pôda ani spevák. Osobne sme sa stretli síce prvý raz a som rada, že moje prvé krstné dieťa je práve jeho CD. A páčil sa mi aj koncert, ktorý tu odohral so svojou kapelou Ex-Gravis.

Kto vás prihlásil do súťaže MISS Slovensko?
Hneď v prvý deň ako sa objavili prihlášky na MISS som sa prihlásila sama. Nebolo to však celkom len z mojej hlavy, pretože niekoľko rokov ma motivovali moji rodičia, aby som tento krok urobila. Raz som sa dokonca zúčastnila kastingu, keď som mala osemnásť, potom som však veľa cestovala, ale posledné dva roky som sa intenzívne zaoberala myšlienkou opätovnej účasti a bolo to dobré rozhodnutie (úsmev).

Čo láka krásnu mladú dámu s povolaním modelky a skúsenosťami tanečnice, aby sa prihlásila súťažiť s inými dievčatami o titul MISS?
Priznám sa, pred osemnástkou som ani ja netušila, že budem chcieť niekedy súťažiť o tento titul, ale ako som dozrievala, chápala som hlbšiu myšlienku súťaže, víťazka sa zúčastňuje finále MISS WORLD. Povolanie a skúsenosti modelky sú fajn, ale stále je to len o výzore. MISS  – som dúfala, čo sa aj splnilo, že ma posunie osobnostne niekam ďalej, prekonám samu seba a urobím ďalší krok dopredu.

Každá dievčina, ktorá tento titul získa sa tvári, že je prekvapená a tvrdí, že to nečakala. Ako je to s vami, čakali ste to?
Veľmi som si to priala a do poslednej chvíle žiadna z nás nemala tušenia, kto vyhrá, lebo porota nám to nedávala nijakým spôsobom najavo. Napätie pretrvávalo do poslednej chvíle, vnútorne som veľmi verila, že to budem ja, a keď povedali moje meno, len som si pomyslela – je to tu.

Zmenil sa nejakým spôsobom váš život od apríla, kedy ste získali titul MISS?
Určite áno, prišla som do kontaktu s médiami, inak tento rok je veľmi intenzívny, prezentácie majú iný štýl ako modelkovský, celé je to úplne iné.

Ktorá z cien vám urobila najväčšiu radosť?
Určite byt, bývam sama a užívam si pokoj. Auto samozrejme tiež, lebo ho veľmi potrebujem, jazdím na ňom dennodenne a vlastné auto som nikdy predtým nemala, vždy mi požičiavali rodičia. Takže dáva mi to slobodu a ešte sa teším na dovolenku.

Ste zamilovaná?
Áno, som,   je to na mne vidno?

Na prstoch jednej ruky a ešte nám vystanú, spočítame víťazky MISS, ktoré zotrvali so svojím partnerom pred súťažou. Ako vníma váš partner, že máte menej času, viacej spoločenských povinností?
Mám partnera, s ktorým sme sa zamilovali v lete, tiež je pracovne vyťažený, nechce byť medializovaný, zatiaľ sa vzájomne rešpektujeme a podporujeme, takže je to v poriadku.

Keď príde obdobie, že prestanete ťažiť z krásy modelky a MISS, čo máte v zálohe, čomu sa budete venovať?
Dúfam, že to tak skoro nepominie, ale samozrejme mám plány, rada by som sa venovala herectvu, ktoré ma lákalo odmalička, ale musela som prejsť istým procesom. Mám plány, intuíciu, mám otvorené oči, sledujem čo sa deje, takže do apríla, kým mi skončí kraľovanie určite niečo zaujímavé príde.

Mali by ste nejaký odkaz pre dievčatá, ktoré hádžu rukou nad súťažou a nemajú záujem?
Treba si pozrieť ročníky, ktoré už boli, pozisťujú si veci okolo, aj ja som mala strach aj z médií aj z verejnosti, ale prekonala som ho, preto radím, ak cítite že na to máte, prihláste sa, príďte na kasting, vyskúšajte, posuniete sa niekam dopredu, určite.

Keď si potrebujete od modelingu oddýchnuť, čo robíte, aké máte koníčky?
Rada hrám na klavíri, zdokonaľujem sa v jazykoch, jazdím na koni a aj dnes som bola.

Akú knihu máte aktuálne rozčítanú?
O inšpiratívnych ženách, ktoré niečo v živote dokázali, je to aktuálne pred prípravou na MISS WORLD veľmi zaujímavé čítanie.

Existuje žena, ktorá vás osobne mimoriadne inšpiruje?
Nie je jedna, ale pri tejto otázke mi ako prvá napadne vždy Angelina Jolie, obdivovala som ju najprv len kvôli kráse a hereckým výkonom, ale neskôr som zistila, že má skvelé myšlienky, ktoré ma očarili, venuje sa veľmi charite a toto je veľmi motivujúce a inšpiratívne.

Zdroj: Anna Olvecká