Festival Rock in Vienna ponúkne viaceré hudobné štýly, headlinerom sú americký Kings Of Leon!

Festival Rock in Vienna

Nielen rockové tóny sa počas tretieho hudobného festivalu Rock in Vienna postarajú o úžasný hudobný víkend! Die Toten Hosen, Kings Of Leon, Macklemore & Ryan Lewis, Deichkind a mnoho ďalších kapiel privezú na ostrov Donauinsel hip-hop, rap, rock, pop, punk a mnoho ďalších hudobných štýlov. Od piatku 2. júna po pondelok 5. júna sa tak osvedčená festivalová scéna, umelý ostrov Donauinsel, stane cieľom desiatok tisícov hudobných fanúšikov.  Slovenskí nebudú chýbať!

Festival Rock in Vienna u našich rakúskych susedov bude tento rok po prvýkrát až 4-dňový. Hlavnou piatkovou hviezdou sú Macklemore & Ryan Lewis – super hviezdne hiphopové duo z USA. Hiphop prinesú aj House of Pain: dorazí DJ Lethal, Dannyboy a Erik Schrody alias Everlast, aby oslávili štvrťstoročie hitu Jump Around. Ukáže sa aj viedenský rapper Appletree, ktorý sa môže pochváliť zmluvným angažmánom u rapovej legendy Samyho Deluxe.

Sobotnou vrcholnou udalosťou bude gigantická živá šou headlinera festivalu rockovej kapely Kings of Leon, ktorú v našich končinách vidieť zriedkavo. Bratia Caleb, Nathan a Jared Followillovci spolu s ich bratrancom Matthewom Followillom zahrajú aj skladby z najnovšieho albumu WALLS. Silbermond predstavia svoj pop, Großstadtgeflüster zase berlínsky elektropop. Skupina Donots má za sebou vyše 22 rokov existencie a dobre vie, ako dostať publikum do festivalovej nálady poriadnym rock and rollovým nášupom.

V nedeľu to roztočí kráľ večierkov, skupina Deichkind. Skupina In Extremo musela svoje vystúpenie na minuloročnom festivale Rock in Vienna predčasne ukončiť kvôli blížiacej sa búrke, tentokrát to však už určite dopadne dobre. Schmutzki s veľkou dávkou energie a radosťou z hry dokazujú, že Punk is not dead!

V pondelok sa bude na ostrove Donauinsel oslavovať. Hlavnými hviezdami bude kapela Die Toten Hosen. Päť muzikantov z nemeckého Düsseldorfu spája s Viedňou dlhoročné priateľstvo a preto pri príležitosti 35. výročia skupiny poctia Campino a spol. svojim vystúpením práve ostrov Donauinsel. Strhujúce živé vystúpenia ponúknu i ďalší účinkujúcí. Beatsteaks zahrajú špičkový punkrock, nemecká hviezda na vzostupe, spevák Marteria, predvedie zasa svoj rap. Štýl americkej skupiny Clutch sa nedá zaškatuľkovať, typickými znakmi sú hlas speváka Neila Fallonsa a používanie Hammondových kláves a fúkacej harmoniky.

Na konci každého festivalového dňa potom pokračuje neviazaná zábava na aftershow večierkoch vo viacerých viedenských podnikov. Všetky informácie nájdete na oficiálnej webstránke www.rockinvienna.at.

Rock in Vienna 2017
Piatok 2. júna: Macklemore & Ryan Lewis, Left Boy, House of Pain, Appletree
Sobota 3. júna: Kings of Leon, Silbermond, Grossstadtgeflüster, The Dead Daisies, Schmutzki, Fatherson
Nedeľa, 4. júna: Deichkind, In Extremo, Monster Magnet, Donots, Itchy
Pondelok, 5. júna: Die Toten Hosen, Beatsteaks, Marteria, Clutch, The Living End

Autor: Nora Krchňáková