Farbičky na perách

Krásne nalíčené pery si priam pýtajú pusu. Vedeli ste, že bozkávanie spúšťa hotovú biochemickú lavínu „hormónu lásky“ – oxytocínu? Ruka v ruke s ním klesá aj úroveň stresového hormónu kortizolu. Výsledok? Bozkávanie zmierňuje stres a má upokojujúci účinok. Ešte váhate, či niekoho pobozkať?

 

Hypnotizujte úsmevom
Božská Marilyn Monroe, tajomná Elizabeth Taylor alebo rebelka Gwen Stefani. Čo ich spája? Slabosť pre výrazne nalíčené pery. Červené, ružové i cyklamenové pery sú zvodné, provokatívne, elegantné a sexy. Stačí len zvoliť správny odtieň presne pre vás. Základom je výrazná farebnosť, ktorá sa nedá prehliadnuť. Ako docielite, že pery budú priamo navádzať na bozk? Ľahko! Stačí, ak im „oblečiete“ farbu, ktorá z vás urobí divu. Mnohé výskumy dokazujú, že na mužov pôsobia nalíčené pery takmer až hypnoticky. Pri meraní pohybu očí sa totiž ukázalo, že muži sa dívajú ženám nielen do očí, ale veľmi často práve na ich pery. A ak ich majú ženy zvýraznené napríklad na červeno alebo sýto ružovo, udržia ich pozornosť dlhšie. Nebojte sa ani úsmevu, je najjednoduchším a najúčinnejším afrodiziakom.

 

Nepodceňte prípravu
Dokonale nalíčené pery vyžadujú dobrú prípravu. Pery by ste mali mať nielen starostlivo vytónované, ale aj dobre vyživené. Na suchých a popraskaných perách sa totiž zamatovo červená ani šťavnatá ružová či oranžová príliš nevynímajú.

 

Náš tip: Pred nanesením rúžu doprajte perám trochu ozdravnej starostlivosti. Vďaka tomu rúž dlhšie vydrží a nebude sa rozpíjať do záhybov. Perám robí veľmi dobre aj jemná masáž. Pred nanesením balzamu či rúžu ich zľahka preklepte bruškami prstov. Pokožka sa prekrví a výživné látky sa lepšie vstrebajú.

 

Rúže vyberajte podľa odtieňu pleti a zubov
Výrazné farby pristanú všetkým, len musíte nájsť správny odtieň. Ak ste si na pery naniesli červenú len raz v živote a zasa ju rýchlo zmyli, pretože to nebolo ono, nezúfajte. Len v  červenej palete odtieňov nájdete množstvo farieb. Iste je medzi nimi hneď niekoľko, ktoré budú lichotiť práve vám a zaistia krásny mejkap po celý deň. Pri výbere vhodného rúžu je dôležité zohľadniť tón pleti. Podľa neho by ste mali vyberať odtiene so studeným alebo  teplým podtónom. Ak je napríklad pleť svetlá, pristane vám broskyňový, ružovkastý alebo koralový odtieň. Majiteľky porcelánovej pleti by zas mali siahnuť po chladných odtieňoch červenej. Oproti tomu tmavším kráskam pristanú i výraznejšie odtiene čerešňovej, slivkovej alebo čokoládovej. Popri lesklých rúžoch sú v kurze aj matné produkty, ktoré pristanú hlavne plným perám. Okrem odtieňa pleti zohľadnite pri výbere rúžu aj odtieň zubov. Ak ich máte biele ako perličky, môžete nosiť na perách v zásade všetky farby, ak sú ale zuby žltšie, mali by ste voliť rúže s modrým podtónom. Oblúkom sa vyhýbajte koralovej a červenej dooranžova, tie by vaše drobné nedostatky zvýraznili. Necítite sa ešte na výrazný rúž? Začnite s tónujúcim balzamom.

 Autor: -aka-