Erotická bielizeň verzus kvety…

Všetci máme od svojich budúcich partnerov isté očakávania. Chceme s nimi plánovať spoločnú budúcnosť, tráviť voľný čas a dúfame, že sa budú správať určitým spôsobom. V čom sa muži a ženy zhodnú a nakoľko sa ich predstavy líšia? Partner na úrovni sa opýtal 261 nezadaných.

V čom sa očakávania mužov a žien podobajú?
· Každý deň nie je jednoduchý a preto sa Slováci zhodnú v jednom: 97% mužov a 97% žien by sa chcelo s partnerom podeliť o svoje každodenné starosti.
· Práca hrá v našich životoch veľkú rolu a tak si 88 % mužov a 87% žien praje, aby ich partner podporoval v kariére.
· Domáce práce nemá asi nikto rád a tak aj 74% mužov a 70% žien očakáva, že im s nimi pomôže ich partner či partnerka.

Rozdiely v očakávaniach mužov a žien:
· Maznanie a sex sú pre 23% mužov vyznaním lásky, ale zo žien si to myslí len 4%
· Muži chcú častejšie počuť, že ich partnerka miluje. Vyznanie lásky aspoň raz za týždeň by si želalo 34% mužov, ale len 27% žien.
· 72 % mužov si nepraje, aby ich partnerka finančne podporovala, ale u žien je to len 42%
· 79% žien by chcelo, aby im partner kupoval kvety. (U mužov je to len 17%.) Muži by však vymenili kvety za erotickú bielizeň. 74% mužov, by chcelo aby ich partnerka prekvapila v erotickej spodnej bielizni. (Ženy len 31%)

Každý má právo mať vo vzťahu na isté očakávania. Psychologička Partner na úrovni Salama Marine k tomu dodáva: „ Vzájomné očakávania môžu spôsobiť problémy v situácii, keď jeden z partnerov cíti povinnosť napĺňať predstavy toho druhého. Inými slovami, jeden z páru sa potom cíti obmedzený vo svojich rozhodnutiach a nemá dosť priestoru na napĺňanie svojich vlastných prianí. Poprípade na svoje potreby úplne zabúda v snahe vyhovieť partnerovým očakávaním. Takýto vzťah nemôže dlhodobo dobre fungovať. Obvykle pomôže otvorená komunikácia: preberte si so svojim partnerom svoje očakávania a snažte sa nájsť kompromisy. “

Infografika PNU Ocakavania partnerov

Viac na www.partnernaurovni.sk