Ermanno Scervino – sofistikovaná zimná kolekcia 2021/2022

Taliansky dizajnér Ermanno Scervino prináša pre zimnú sezónu 2021-2022 prekrásnu sofistikovanú kolekciu s neopomenuteľným poslaním hľadania krásy a potešenia z obliekania.

 

Ermanno Scervino Maison, založená v roku 2000 vo Florencii, sa stala synonymom kvality Made in Italy a medzinárodného štýlu.

Remeselná zručnosť značky, ktorú možno vidieť v nádhernom vyhotovení ručne vyšívaných kabátov a príjemných úpletov nosiacich sa cez jeho typické makramé šaty a kožené šaty, je markantným znakom kolekcie Ermanno Scervino.

Kabáty a peleríny zdobia strapce a ručne vyšívané motívy, taktiež z vlnených úpletov sa hompáľajú háčkované strapce. Pletenina je poprepletaná zábleskami lurexu a žiarivých krištáľov.

Obľúbená čipka je vyrobená z mäkkej kože, páperové bundy sú spárované na denné nosenie s topmi s čipkovanými krištáľmi.

 

 

Rafinovaná vzácnosť, honba za krásnom je v zimnej kolekcii Ermanno Scervino 2021-22  citeľne prítomná a dôležitá aj v súčasnej ťažkej dobe.

Nechápem, prečo sa vzdať krásy a páčenia sa sebe. Toto sú ťažké časy, takže mojou myšlienkou bolo, aby ženy vyzerali dobre, bez toho, aby im to bolo nepríjemné. Krása môže byť vyjadrená a predvádzaná so skromnosťou,“ to sú slová talianskeho dizajnéra Ermanna Scervino po prehliadke kolekcie počas Milan Fashion Weeku.

Miešanie protikladov, štylistickej dynamiky medzi vyšívaným, hutným, prchavým a robustným sa spája so ženskosťou , krajčírskymi a športovými prvkami.

V tejto kolekcii sa taliansky dizajnér  pohral s  jemnejšími siluetami a väčšími objemami a to najmä vo vrchnom oblečení.

Nohavice zdobia bočné pásy, outfity dopĺňajú skladané sukne a kabáty sú predĺžené.

Hrubý sveter sa stáva dôležitým prvkom kolekcie.

Značka Ermanno Scervino túto sezónu opäť priniesla potešenie pre oči spojené s nositeľnosťou a remeselnou sofistikovanosťou ženských modelov. Jedinečnú krásu, vďaka ktorej sa stanú sny tých najkrajších a najnáročnejších žien skutočnosťou.

Autor: Ing.arch. Miroslava Vaňharová
Obrázky: Ermanno Scervino