Drogy, sex alkohol? Neporaziteľná Kate Moss

Raz za čas sa to stane. Niečo nevyspytateľné, čo by nikto nečakal a predvídal. Presne taká je kariéra a život Kate Moss. Jednej z najznámejších tvári na svete. Tvár, ktorú vytvoril svet módy, aby ju mohol odvrhnúť a opäť z nej spraviť ešte väčšiu hviezdu…

Začiatky

V roku 1974, keď sa v Croydone narodilo dievčatko s anjelskou tvárou ešte nik nemohol tušiť, že táto tvár sa stane značkou. Prvým náznakom bolo, keď ju ako pubertiačku s potencionálom objavili na letisku agenti z modelingovej  agentúry a oslovili ju.

 

Cesta na vrchol

V roku 1993 sa stala tvárou značky Calvin Klein. V podstate nahá sa musela postaviť pred fotografa a objímať sa s cudzím mužom. Nebolo to pre ňu ľahké a psychicky to ťažko niesla, no odvtedy sa o ňu byli všetky módne značky.

O rok neskôr stretla svoju osudovú lásku. S hercom Johnym Deppom tvorili pár štyri roky. Rozchod bol pre ňu ďalšou ranou, s ktorou sa vyrovnávala veľmi ťažko. Až po rokoch priznala, že sa nervovo zrútila a trvalo jej dlho kým sa celkom spamätala. Johnny Depp bol jediný, komu verila a s kým sa cítila bezpečne.

Podobnú oporu našla v legendárnom Johnovi Gallianovi, ktorý je z oblasti módy jej jediným priateľom. Aj napriek jeho afére, ktorá ho stála vyhnanstvo si Kate nechala od neho navrhnúť svadobné šaty.

 

Materstvo

Známosť s editorom Jefferson Hackom, ktorá začala v roku 1999 trvala až do roku 2003 a Kate sa stala matkou malej Lili Grace. Počas tehotenstva pózovala Lucianovi Freudovi, ktorý namaľoval jej nahý portrét. Ten vydražili za neuveriteľných 3 900 000 libier.

 

Cesta do pekiel

Ďalší muž do jej života vniesol oveľa menej šťastia. Práve počas vzťahu s Peterom  Dohertym sa prevalili informácie o tom, že vo veľkom berie kokaín. Bulvárna tlač ju nenazvala inak ako Kokaínová Kate.  Ale Kate Moss ustála aj to. A rovnako ako sa od nej všetky módne domy obrátili rovnako sú dnes poctení, keď sa po móle prejde práve v ich modely.

 

Vykúpenie

Zdá sa, že Kate konečne našla čo hľadala. V roku 2011 sa vydala za Jamieho Hinca z Cotswolds, je opäť akoby na druhom a ešte žiarivejšom vrchole slávy.

 

Zdroj: http://fashion.telegraph.co.uk/, www.fashiongonerogue.com, popstyle.ew.com, www.theladbible.com, www.oystermag.com, www.popsugar.com, www.posh24.com, www.hollywoodreporter.com, www.digitalspy.co.u, www.rougeberryfashion.com