Doprajte pleti nadýchnutie

Teploty pokožku počas uplynulých mesiacov poriadne potrápili. Viete, ako jej pomôcť adostať ju do normálu?

 

Pery potrebujú vlhkosť

Lesk síce dodá perám hydratáciu a súčasne ich rozžiari, ale za uplynulé mesiace im vlhkosť tak či tak chýba. Sú veľmi citlivé, koža je krehká a tenká, a pretože nie je „vybavená“ mazovými žľazami, v zimne pery rýchlo vysychajú, praskajú a olupujú sa. Opäť však môžu byť krásne. Vďaka pravidelnému natieraniu. Nezabudnite si ich pred spaním  namazať hrubšou vrstvou výživného balzamu na pery, ktorým predídete tvorbe vrások v oblastí kontúr.

 

Ochrana pred slnkom

Možno by ste nepovedali, no aj počas chladných dní má slnko silu. S teplejšími dňami by ste mali pokožku na žiarenie dôsledne pripraviť. Ak sa chystáte ešte na poslednú lyžovačku a beriete so sebou teplejší sveter a lyžiarske topánky, pribaľte si aj krémy s UV filtrami. Jednak preto, že pri nižších teplotách je koža prirodzene suchšia a tiež preto, že na horách je slnečné žiarenie intenzívnejšie a môžete sa spáliť… prípadne si doniesť nevzhľadný „suvenír“ v podobe pigmentových škvŕn.

 

Pokožka sa potrebuje napiť

Okolo používania hydratačných krémov v chladnom počasí koluje fáma, že spôsobujú zamrznutie vody na koži a popraskanie pleti. Je to však „kačica“! Ak by ste hydratačné krémy či telové mlieka nepoužívali, vaša pokožka by stratila pružnosť, pevnosť a rýchlejšie by začala starnúť. Hydratačné krémy pleti v zime určite neškodia – dodávajú jej dostatok vlhkosti, ktorá jej chýba, chránia ju a zabraňujú jej poškodeniu. Siahnite po výživných hydratačných krémoch, ktoré tvorbu vlhkosti v pleti podporia.

 

Bez červenania

Začervenanie pleti väčšinou súvisí s emóciami, napätím, stresom a konzumovaním jedál a alkoholu, krvné cievy v pleti sa rýchlo rozšíria. A objavuje sa aj po prechode zo zimy do tepla. Ak máte citlivú pokožku, môžu byť popraskané drobné cievky problém. Často ide o dedičnosť a prevencia je jediný recept, ako stav pleti zlepšiť a vznik nevzhľadných prejavov oddialiť. Účinným riešením je používanie mastnejších krémov, ktoré zlepšia izolačné vlastnosti pleti a zabránia začervenaniu a praskaniu žiliek.

 

Pokožka chlad cíti

Vždy keď teplota poklesne, mazové žľazy spomalia činnosť a koža je  oveľa suchšia, či už ide o pleť alebo pokožku tela. Aj keď ju ukrývame pod vrstvami šatstva, nikdy sa celkom nepodarí ochrániť ju. Preto ľahké krémy vymeňte za hutnejšie a mastnejšie. Doprajte si aj raz alebo dvakrát týždenne výživnú telovú a pleťovú masku.  Pokožke doprajte rôzne oleje, maslá a mlieka tak často, ako sa len dá. A bude stále nádherná.

 

Autor: -aka-
Foto: Shutterstock