Dolce & Gabbana – letná kolekcia 2021 so sicílskym patchworkom, inšpirácia ručnými remeslami a sicílskou kultúrou

„Patchwork di Sicilia“ –  to je kolekcia talianskej značky Dolce & Gabbana pre Jar/Leto 2021 s náročným patchworkom nesúca sa v osviežujúcom modernom duchu.

 

 

Módna show talianskeho dizajnérskeho dua predstavená počas Milan Fashion Weeku bola ódou na Sicíliu a sicílsku kultúru  so sicílskym patchworkom a detailami  rokov 70-tych.

Dizajnéri Domenico Dolce a Stefano Gabbana vyzdvihli krásu zručností sicílskych remeselníkov, ducha talianskeho umenia „fatto a mano“ (ručnú prácu), ktorá sa stala lightmotívom kolekcie Jar/Leto 2021.

98 modelov tvorili jedinečné kúsky patchworku, ručnej práce,  remeselne vytvorené v duchu udržateľnosti.

Kolekcia Dolce and Gabbana pre Leto 2021 je zmesou ikonických látok, vzorov a potlačí vzájomne kombinovaných ako oslava radosti života a talianskeho remesla.

Patchwork di Sicilia bola oslnivou show modelov z brokátu, popelínu, šifónu, denimu, čipky a žoržetu.

Bodky, pruhy, kvety na brokáte, leopardie škvrny, tropická potlač a farby boli vzájomne mixované do oslnivých siluet unikátnych kúskov.

Maxi šaty, tuniky a splývavé kaftany sa striedali so šatami v siluetách presýpacích hodín, minišatami, sukňami, džínsami a sakami.

Bohémsky duch z prehliadky Dolce and Gabbana z roku 1993 so zvýraznenými 70. rokmi dostal v letnej kolekcii 2021 moderný ráz a sexepíl.

Obrázky: Dolce and Gabbana, Vogue, Branislav Simoncik
Autor: Ing.arch. Miroslava Vaňharová; myamirell.com