Dobite si energiu kozmetikou s koenzímom Q10

Základom doplnenia a udržania energie je vyvážená strava, dostatočný pitný režim, dostatok spánku. Existujú však ešte ďalšie možnosti, ktoré dodajú energiu alebo ktoré vás aspoň povzbudia, rozradostnia a optimisticky naladia, napríklad vynikajúci pohyb, pravidelné športovanie, tanec či aspoň prechádzky, kúsok čokolády, stretnutie s dobrou kamarátkou a pod.

 

Na pomoc si však celkom určite prizvite aj veľmi účinného pomocníka – koenzým Q10. Nielen vo forme potravinového doplnku, ale tiež kozmetiky, ktorej zloženie je obohatené o túto látku.

Prečo Q10?
Koenzým Q10 je látka, bez ktorej nemôže existovať žiadna živá bunka. Čoraz viac ju považujú za toľko hľadaný „elixír mladosti“. Je neoddeliteľnou súčasťou bunkového energetického metabolizmu, bez nej nedokážu bunky produkovať energiu potrebnú na rad aktivít prebiehajúcich v tele.

Táto vysoko účinná a po celom svete veľmi úspešná látka sa významne podieľa na obnove a regenerácii kožných buniek. Preto kozmetické prípravky obsahujúce ošetrujúci komplex s biotechnologicky vyrábaným koenzýmom Q10 so štruktúrou sú identické s pleťou. Niektoré dosahujú celosvetovo najčistejšiu kvalitu (>99,7 %) a plne sa vstrebávajú a fungujú aj v hlbších vrstvách pokožky. Pri pravidelnej starostlivosti prípravky stimulujú biologické funkcie kože, podporujú jej schopnosť regenerovať, predchádzajú starnutiu kože a redukujú vrásky.

Zdroj: Lídia Ď.
Foto: Nivea