Dizajnová extravagancia

75  Ak sa aspoň trošku zaujímate o módu a dizajn, určite vám niečo hovorí meno Harald Glööckler. Tohto nemeckého excentrického módneho návrhára a dizajnéra charakterizuje výstrednosť, okázalosť, kúzlo, lesk, elegancia a pompéznosť.

Harald Glööckler svoju prácu prezentuje aj na sebe, stačí sa len naňho pozrieť. Všade, kde sa objaví, je stredobodom pozornosti. Jeho poznávacím znamením a zároveň logom je symbol koruny, ktorý vymyslel už v roku 1990. Už od útleho destva vedel, že chce robiť ženy krásnymi. A to sa mu aj splnilo. Je o ňom známe, že zniesol „haute couture“ zo sveta hviezd medzi obyčajných „smrteľníkov“. Jeho cieľom bolo ponúknuť luxus pre masy, pre všetkých. Aby každá žena mala možnosť stať sa aspoň na chvíľu princeznou. Okrem navrhovania módy sa venuje aj návrhu interiérov. Svoje meno nedávno spojil s rakúskou spoločnosťou EGLO, najväčším výrobcom dekoratívnych svietidiel na svete. Výsledkom je nádherná, extravagantná a pompézna kolekcia Glööckler by EGLO. Navrhol nevšednú radu svietidiel, ktoré sú fascinujúce, bohato zdobené a na ktorých nájdete aj jeho typické logo s korunkou. Táto kolekcia s extravagantným nádychom vás prenesie do obdobia Ľudovíta XIV. alebo do lesku čias Grety Garbo. Blyštiace sa krištále, lesk, zlato, striebro, čierna a biela farba, zamat a kráľovské korunky sú „srdcom“ a poznávacím znamením tejto nápadnej a pompéznej kolekcie. Svietidlá  Glööckler rozžiaria každú miestnosť a premenia ju na kráľovskú komnatu. Sú určené pre tých, ktorí majú radi okázalosť a extravagantnosť.

Pozrite si ich na www.eglo.com, alebo na vlastné oči v showroome v Seredi, kde si ich môžete aj kúpiť. Aj keď nie sú pre každého, pohľad na ne vám vezme dych a aspoň na chvíľku sa stanete princeznou, či princom v kráľovskom zámku.

 

76 77 8078