DENIM A OVEĽA VIAC jesenná kolekcia Reserved

Jesenné vydanie denimovej kolekcie Reserved narúša stereotypné chápanie tohto materiálu. Áno, denim zostáva praktický a všestranný, odoláva dočasným trendom, ale v správnej spoločnosti iných kúskov dostáva novú tvár. Je to kombinácia funkčnosti, romantiky a univerzálnych štýlov s najmódnejšími akcentmi.

 

Väčšina džínsových modelov v kolekcii sú označené logom Eco Aware. Sú teda vyrobené z materiálov, ktoré sú šetrnejšie k životnému prostrediu, ako je organická bavlna alebo recyklovaná bavlna vyrobená z výrobného odpadu alebo použitého oblečenia. Tiež sa používa recyklovaný polyester vyrobený z PET plastových fliaš.

Značka Reserved kladie dôraz nielen na používanie materiálov, ktoré sú šetrnejšie k životnému prostrediu, ale tiež sa zaviazala, že do roku 2023 bude sto percent tovární, v ktorých sa vyrábajú džínsy, zaradených do programu Eco Aware Production. Závody sú povinné implementovať kvalitatívne a ekologické normy týkajúce sa zníženia spotreby vody a energie v procese spracovania tkanín a výroby džínsov.

Zdroj: Bohuš M.