DAVID BOWIE bol nielen hviezdou hudobného neba, ale aj módnou ikonou

Smrť Davida Bowieho zasiahla celý svet. Legendárny spevák, ktorý svojou tvorbou ovplyvnil bezmála dve storočia, na prelome ktorých tvoril, fascinoval ľudí nielen svojimi piesňami, ale aj svojim zjavom. Za vyše päťdesiat rokov svojej tvorby vystriedal nevídané množstvo kostýmov, ktoré inšpirovali davy. Jeho kultové kostýmy, ale aj outfity na bežný deň boli ešte umocňované jeho netypickým zjavom- ostrými črtami tváre, mierne krivými zubami a najmä dvojfarebné oči…

Beatles revolution
V šesťdesiatych rokoch, sa ako zvyšok Angličanov a neskôr celej Európy aj Bowie (pôvodným menom David Jones) inšpiroval štýlom obliekania a aj účesov inej kultovaj kapely The Beatles. Nosil dlhšie vlasy, zvonové nohavice a košeľu s límcom.
Sedemdesiate roky už boli obdobím, kedy trendy určoval práve Bowie. Aj so svojou manželkou Angie kombinovali kúsky so secondhandov, šialené a na prvý pohľad nekombinovateľné vzory a samozrejme vrstvil. Bol to taký boho-etno štýl, ktorý sprvu nebol každému po chuti, no zakrátko zachvátil ulice.

Mullet
Hádam všetkým v pamäti utkveli šialené kostýmy Bowieho alterega Ziggyho Stardusta. Vyzeral ako postava z cirkusu. Šialené kostýmy tvorené pestrofarebnými obtiahnutými overalmi, doplnené výrazným make-upom a ikonickým účesom- mullet.
Bowie sa nenechal zahanbiť ani v 80-tych rokoch, kedy trend vypchávok na ramenách dotiahol do dokonalosti.
Ešte predtým si vyskúšal mierne konzervatívne obdobie. Odfarbené blond vlasy a opálená tvár z neho spravili šviháka, ktorý ako keby sa práve vrátil z pláže. Práve v tomto období vytvoril jednu zo svojich najpopulárnejších piesní Lets Dance.

90-te roky nová žena a kultový kabát
Začiatkom 90-tych rokov stretol svoju novú budúcu manželku. Supermodelku Iman. V tomto období sa na javisku objavil vo fraku s motívom britskej vlajky. Bokombrady a bradka, ktorú v tej dobe nosil nás nenadchli a ani jeho fanúšikov.

Kampaň pre LV
David Bowie si svoj šarm a štýl udržal až do konca. Potvrdil to nielen v kampani pre značku Louis Vuittom, ktorú nafotil pred tromi rokmi, ale aj v klipoch, ktoré natočil k svojmu poslednému albumu Black Star. David Bowie bol jedným slovom krásny. Ako vo svojich textoch tak aj v nespočetných metamorfózach, ktorými prechádzal na javisku a vo svojim súkromí.

Autor: AVE
Zdroj: nerdfighteria.vanillaforums.com, newportcityradio.org, bowiesongs.wordpress.com, newtiffanyshop.blogspot.com, www.pinterest.com, www.adweek.com, www.gigwise.com