Darcovia krvi dostali užitočný darček – energiu do žíl

Obyčajné gesto darovania naberá silnejší význam a posolstvo, ak to, čo darujete, pomáha zachraňovať životy. Svetový deň darcov krvi má za sebou ďalší ročník a zapojilo sa aj Slovensko.

Hoci podľa štatistických údajov záujem o darovanie krvi u nás z roka na rok narastá, za čo môže aj nárast mobilných odberových výjazdov, slovenské nemocnice stále bojujú o každú kvapku navyše. Národná transfúzna služba SR sa aj preto tohto roku rozhodla pre symbolické poďakovanie darcom krvi – tí, ktorí prišli uplynulú nedeľu darovať krv, neodišli naprázdno a na posilnenie dostali možnosť zdarma doplniť pitný režim, vitamíny aj minerály.

Darcovia krvi dostali užitočný darček – energiu do žíl

Na šiestich odberných miestach – v bratislavských Kramároch, Ružinove, Banskej Bystrici, Košiciach, Trnave a Žiline – si darcovia okrem dobrého pocitu vychutnali i okamžité osvieženie v pohári. Bezprostredne po odbere na nich čakala prírodná vzpruha FRUXI FRESH, stopercentná ovocno-zeleninová šťava s príchuťou jablka a cvikle.

Na slovenskom trhu ide o vskutku netradičnú chuťovú kombináciu. Zatiaľ čo jablká patria suverénne medzi najpopulárnejšie druhy ovocia, cvikla ako zelenina sa dlhodobo drží v závetrí záujmu, a to napriek faktu, že disponuje celým spektrom zdraviu prospešných látok. Niektorých ľudí však odrádza náročnejší spôsob jej odšťavovania, neatraktívne tmavá farba či horké doznenie na jazyku. Práve v spojení so sladkým jablkom však ide o chuťovú bombu so znásobenými zdravotnými benefitmi. Pridanou hodnotou je technológia spracovania, ktorá stojí na lisovaní za studena, čím si čerstvé prísady zachovajú väčšinu vzácnych látok. Šťava je bez konzervačných látok a bez pridania cukru, čo ešte zvyšuje jej kvalitu.

fruxi jablko cviklaM

Podpora Svetového dňa darcov krvi výrobcom štiav FRUXI FRESH vychádza z prirodzenej filozofie značky pomáhať Slovákom k zdravšiemu životnému štýlu a tí, ktorí sa darovaním krvi sami zasluhujú o podporu zdravia iných, potrebujú doplniť energiu do žíl dvojnásobne.

TITULKA2

Viac informácií o skvelých 100% šťavách nájdete na www.fruxi.com