Čo si obliecť počas daždivých letných dní?

Prvá polovica leta je za nami a tá druhá nás zatiaľ prekvapuje zväčša daždivým počasím. To je pre august typické, navyše sú daždivé dni bežné aj v septembri. Prečítajte si teda tipy ako  sa na takéto nečakané zmeny počasia pripraviť, ale aj ako začať svoj šatník pripravovať na prvé jesenné dni.

 

Vrstvenie

Tento výraz ste už určite počuli. Vrstvenie spočíva v tom, že na seba počas premenlivých dní ráno navrstvíme viacero kúskov oblečenia, ktoré potom ak sa počas dňa oteplí, postupne skladáme. Toto pravidlo platí aj v prípade daždivých dní. A čo teda vrstviť v prípade opršaných dní? Základným pravidlom je dať si na seba niekoľko tenších kúskov oblečenia. Ideálne tielko, na to tenšie dlhorukávové tričko a na to ešte vestu s kapucňou, alebo nepremokavú bundu. Alebo si môžete dať koženkovú bundu a na to nepremokavú vestu. Spodnú časť vášho outfitu môžu tvoriť džínsy, alebo trojštvrťové nohavice, poprípade iné látkové nohavice skrátenej dĺžky. V takomto prípade keď počas dňa dážď prestane a vykukne slniečko, vy len povyzliekate zvršky a nebude vám teplo.

 

Gumáky nielen na jeseň

Gumáky by mala mať v botníku každá žena. Hoc aj nemáte záhradku a bývate v paneláku, gumené čižmy počas roka istotne niekoľko krát oceníte  Dnes sú už gumáky trendy záležitosťou, v obchodoch dokonca nájdete modely, ktoré dokonale imitujú kožené čižmy avšak sú z gumy. Gumáky si teda môžete pokojne obuť aj do práce. Elegantnejšie modely sa hodia k sukniam aj šatám, extravagantnejšie zase oživia akýkoľvek nohavicový styling. Gumáky si pokojne oblečte aj k bermudám, či krátkym nohaviciam. Počas letných dní sú najlepšie modely so skrátenou sárou, na jeseň zase s vysokou.

 

Parka, vesta, alebo bunda?

Počas leta vás bezpochyby v prípade dažďa zachráni pršiplášť. Existujú dokonca rôzne skladacie modely, ktoré hravo vpracete aj do kabelky. Ak hľadáte niečo čo vás počas chladných rán zahreje, ideálnou voľbou je bunda s kapucňou predĺženého strihu s názvom parka. Tú si môžete pokojne obliecť aj cez šaty, či pracovný kostým. Vďaka nej budete mať istotu, že po ceste do práce nezmoknete. Vesta s kapucňou je zase ideálna na prechádzky, letné dovolenky na horách, ale aj prvé jesenné dni. Výber farby je na vás, počas jesene sa vám však budú lepšie kombinovať tmavšie a studenšie odtiene.

Keďže daždivé dni sa zväčša prihlásia nepredvídane, je dobré byť na ne počas roka pripravená. Ideálny čas na nákup oblečenia a obuvi do dažďa je práve teraz kedy v mnohých obchodoch nájdete sezónne výpredaje.

Produkty: F&F (Tesco), www.humanic.sk

Autor: Nina M.