Čo robiť s nechcenými darčekmi

Vhodný výber darčekov je pre mnohých úplná veda a ani naši najbližší sa často netrafia do nášho vkusu. Internetový nákupný radca Heureka vám prináša riešenie aj tejto nemilej situácie a poradí vám, ako vyberať tie najlepšie darčeky.

 

Snáď neexistuje človek, ktorý by nikdy nedostal nechcený darček. Podľa najnovšieho internetového prieskumu Heureky s nimi narábame rôzne. Viac ako tretina z nás ich necháva ležať len tak nevyužité v skrini, kým 31 % Slovákov zase nechcené darčeky posúva ďalej – daruje ich niekomu inému. Niečo cez 8 % Slovákov darčeky dáva na charitu a len menej ako 7 % ich vracia alebo vymieňa za iné.

Tak málo ľudí vymieňa či reklamuje darčeky najmä preto, lebo túto činnosť považujú za zdĺhavú, otravnú či dokonca nemožnú. Práve im vychádza Heureka v ústrety a umožňuje im nerozbalený a nepoužitý tovar vrátiť až do troch mesiacov. Zákazníkom navyše ponúka, že za nich vyrieši všetky zdĺhavé formality s e-shopmi.

Ako vybrať správny darček
Vianoce a vianočné darčeky tento rok do veľkej miery ovplyvní pandémia koronavírusu a opatrenia s ňou spojené. „Tohtoročné Vianoce budú skôr o praktických veciach než o luxusných doplnkoch. Veľkou témou bude tiež zdravý životný štýl a túžba trošku si to doma spríjemniť,“ hovorí Tomáš Braverman, šéf nákupného radcu Heureka.sk, a dopĺňa: „Naša dátová analýza ukázala napríklad na smoothiovače, french pressy a kávovary. Obľube sa budú tešiť bezdrôtové slúchadlá alebo repráčiky, a muži aj ženy určite ocenia veci na domáce cvičenie.“

V darčekoch pre mužov budú vládnuť bezdrôtové vychytávky typu slúchadiel, reprákov či nabíjačiek, populárnym darčekom budú aj tento rok chytré hodinky. Nejeden muž tiež zaplesá nad hernou konzolou s obľúbenou hrou. Ženy potom ocenia napríklad aromatické lampy alebo aróma difuzéry. Medzi deťmi budú vianočným hitom stavebnice Lego, zabodujete tiež kreatívnymi súpravami a interaktívnymi hračkami.

Pomocnú ruku vám tento rok podá aj inšpiratívny darčekový radca od Heureky. Vznikol na základe dôkladnej dátovej analýzy a nakupujúcim pomáha na základe ich preferencií vyberať tie najlepšie darčeky pre rodiny či blízkych.

Pri nakupovaní online nezabúdajte na obozretnosť. Nakupujte len v obchodoch s certifikátom Overené zákazníkmi alebo cez Heureka Košík. Platba na dobierku, ktorá bola dočasne zrušená, bola reaktivovaná, ale stále radšej využite platbu cez internet. Pri preberaní zásielok odporúčame nosiť rúško.

Zdroj: Žofia H.