Krása a kozmetika

Čo pomáha na slnkom spálenú pokožku?

Čo pomáha na slnkom spálenú pokožku?

Leto je už čo chvíľa za nami a vás trápi mierne spálenie pokožky od slnka? Poradíme vám, čo pomôže na slnkom spálenú pokožku, aby vaše spálenie sa rýchlo zahojilo.

  1. Základnou vecou je priložiť si na popálené miesto chladivý krém, ktorý pomôže zmierniť pokožku a tým ju aj rýchlejšie upokojiť.
  2. Ak nemáte doma žiadny chladivý krém a vás trápi pálenie kože, využite možnosť chladnejšej sprchy alebo chladnejšieho kúpeľa. Aj to je jednou z možností, ako schladiť pleť.
  3. Osvedčenou tradíciou je, ak si pleť potrieme napríklad kyslou smotanou či bielym jogurtom, ktorý tiež dokáže upokojiť a schladiť pokožku.
  4. Ak sa na vašej koži objavili aj pľuzgiere, znamená to, že máte popáleniny druhého stupňa. V takomto prípade nechajte pľuzgiere hojiť voľne. V žiadnom prípade pľuzgiere nevytláčajte alebo nesnažte sa ich zbaviť. Pľuzgiere chránia vašu pokožku pred možnou infekciou.
  5. V jednou z možností je, ak užijete aspirín alebo ibuprofén. Lieky, ktoré sú ideálny proti bolesti a okrem iného majú aj protizápalový účinok.
  6. V tom najhoršom prípade pomôže už len návšteva lekára a ten zistí a odporúča vám, aká liečba je pre vás najideálnejšia.

V najlepšom prípade bude, ak ste pobyt na slnku brali s rozumom. Okrem rôznych faktorov, ktorý ste použili, netreba nikdy zabúdať ani na pravidelný pitný režim, aby ste okrem spálenia nedostali aj úpal spôsobený buď zlým ochranným faktorom alebo nedostatkom tekutín.

Veríme preto, že tieto rady vám nebudú až tak potrebné a predišli ste spáleniu pokožky počas tohtoročnej dovolenky. Ak ste to však prehnali s pobytom na slnku a nepomohol ani faktor, ktorý ste použili, skúste jednu z vyššie uvedených rád.

Zdroj: Miriama L.
Foto:
Shutterstock

Click to comment

Odpovedať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

To Top