Čo muži milujú na sebavedomých partnerkách? Sexuálnu príťažlivosť a vnútornú silu

Čo sa mužom na nás ženách páči a čo na nás milujú? A prečo si sebavedomí muži priťahujú potvory?

 

Pri písaní článku som sa inšpirovala príbehmi z vlastného osobného života a z praxe koučky. Čerpala som z rozhovorov s niektorými svojimi kamarátmi – mužmi. Spísala som pár postrehov o tom, ako vnímajú svoj vzťah k ženám. Čo sa im na nás ženách páči a čo na nás milujú. A prečo si sebavedomí muži priťahujú sebavedomé partnerky.

 

Čo muža priťahuje na sebavedomej žene?

Keď si sama zo seba nadšená

Mnohé ženy sa boja prejaviť v zmysle pozitívneho hodnotenia seba samých. Poukazujeme na svoje nedostatky a o vlastnom úspechu radšej nehovoríme. „To sa nemá. Vyzerali by sme namyslene. Že sme príliš sebavedomé.“

A viete čo? Ja som už takých vzorcov mala dosť. Radšej som začala byť sama zo seba zdravo nadšená. Teším sa z toho, čo všetko som dokázala. Zvládla. Že nevyzerám vôbec na to, že onedlho budem mať päťdesiat.

A v tom momente sa okolo mňa začali objavovať sebavedomí muži, ktorí mi úspech úprimne želajú. Nehľadajú na mne chyby (pretože tie máme všetci), ale vidia na mne to pekné a dobré. Povzbudzujú  ma. Dávajú mi nové impulzy, podporujú ma v práci aj v súkromnom živote.

 

Keď dokážeš „vystrčiť rožky“

Učili nás, že je lepšie vyhovieť. Že by sme sa mali mať na pozore a strážiť sa. Pretože predsa ako to všetko potom vyzerá? Čo povedia ľudia?

Lenže také programy sú nanič. Preto každé správne sebavedomé dievča hovorí a myslí si stále jedno a to isté. Nepotrebujeme prehĺtať slová. Nie je nič zlé na tom, keď povieme svoj názor. Keď sa vieme otvoriť a aj „vystrčiť rožky“, ak to tak cítime.

Chlap to možno neznesie, ale potom za vami pribehne. Jednoducho ho získate svojou úprimnosťou a rozprávaním na rovinu. V prípade sebavedomých párov nič iné ani nie je možné.

 

Keď ti na ňom záleží, ale žiješ v každom okamihu sama pre seba

Hovorievali nám, že o nás rozhodujú autority. Že máme poslúchať tých, na ktorých nám záleží. Vštepovali nám programy o tom, že samy „to“ nezvládneme. A tak nedokážeme byť v každučkom okamihu najmä samy pre seba. Nachádzame šťastie v napĺňaní túžob iných ľudí. Uvedomelí muži však milujú, keď v každej oblasti, ktorú si vyberieš, ideš do uzdravenia a nadšenia.

Ži každý okamih sama pre seba. Neboj sa cítiť vlastnú silu stále viac a viac. Pretože láska si priťahuje lásku. A s láskou prichádza do našich sŕdc aj radosť, sloboda a pre každú z nás také dôležité sebavedomie.

„Staňte sa pre seba človekom, s ktorým je vám najlepšie, ktorého uznávate, rešpektujete a ktorého potreby cítite. Ostatní sa k vám pridajú!“

Chceš sa stať sebavedomou a silnou ženou? Staň sa bohyňou, po ktorej budú muži prahnúť.

Zdroj: Hanka Lustiková, certifikova nákoučka Aleša Kalinu