Čo by ste mali vedieť o orechoch

Orechy

Orechy patria k veľmi drahým surovinám a hoci sú zdravé, plné živín a vitamínov, nekonzumujeme ich tak často, ako by sme mali. Ak sa nám už orechy dostanú do jedálneho lístka, mali by sme z nich vyťažiť maximum. A je to skutočne jednoduché, poradíme, ako na to.

Málokto vie, že suché orechy obsahujú inhibítory enzýmov – špeciálne látky, ktoré spomaľujú proces trávenia – rozloženie orechov v tráviacom trakte. Telo tak nedokáže z orechov získať všetky zdraviu prospešné látky skôr, ako sú z tela vylúčené.

Kľúčom k maximálnemu využitiu orechov je namáčanie!

Jednoduchá vec, ktorú namočenie orechov pred konzumáciou do vody spôsobí je, že orechy sa rýchlo aktivizujú, všetky zdraviu prospešné látky sa po konzumácií rýchlo vstrebávajú a naše telo ich môže hneď využiť. Nezabúdnite, že máčaním výrazne zintenzívnite zdraviu prospešné účinky orechov.

Zmes orechov a medu je silný prírodný prostriedok v boji proti mnohým zdravotnýmneduhom. Koniec-koncov, táto kombinácia tvorí základ mnohých liekov a výživových dopklnkov, ktoré kupujeme v lekárni. Ukážeme vám, ako rýchlo a jednoducho si môžete stopercertnete prírodné a skutočne účinné doplnky pre zdravie vyrobiť doma a podľa tradičných receptov.

Orchy

Orechy sú zdrojom bielkovín, minerálov, stopových prvkov a živín, ktorých sila sa ešte znásobuje v kombinácii s inými prírodnými produktami. Liečivá sila orechov sa však ukrýva aj v správnom dávkovaní tohto prírodného zázraku. Nezabúdajte, že ani s týmto liečivým zázrakom to netreba preháňať. Každý deň si doprajte hrsť vlašských orechov.

Prírodný liek na chudokrvnosť
500 g medu zmiešame s 500 g mletých vlašských orechov a šťavou z jedného citróna. Dobre premiešajte a užívajte 1 lyžicu tejto zmesi 3x denne. Zmes pomáha pri problémoch s chudokrvnosťou a chronickou vyčerpanosťou.

Úprava krvného tlaku
Zmiešajte 200 g mletých vlašských orechov s 200 ml medu a užívajte 1 x denne počas aspoň 4 – 5 týždňov.

Pri chrípke, nachladnutí a chronickom kašli
Zmiešajte 1 lyžicu medu s ½ lyžice najemno namletých orechov a ¼ lyžice mletej škorice. Túto zmes užívame počas minimálne troch dní pri akútnych problémoch. Orechy si doprajte denne pri užívaní antibiotík. Pôsobia ako prírodné probiotikum. Pri chronickom kašli užívajte zmes orechov, medu a škorice po dobu 14 dní.

Pri bolesti hlavy a nespavosti
Lyžicu medu zmiešajte s 3-4 vlašskými orechmi a užite túto zmes pri nastupujúcej bolesťou hlavy. Zmes pôsobí blahodárne aj pri problémoch s nespavosťou.

Orechový čaj proti chudokrvnosti
20 čerstvých orechových listov zalejme 1 l vody, privedieme do varu

Čo vám dá jedna hrsť máčaných orechov denne?
Orechy zlepšujú mozgové funkcie, podporujú zdravie srdca, znižujú cholesterol, pomáhajú spevňovať steny tepien a obsahujú látky posilňujúce celkovú imunitu a vitalitu. Kedže sú sýte a veľmi výživné, aj malé množstvo dokáže zasýtiť a pomôžu pri zdravom chudnutí.

Ako namáčať orechy?
Vlašské orechy – 8 hodín
Mandle – 12 hodín
Makadamové orechy – 4 hodiny
Píniové orechy – 8 hodín

Jednoduché a účinné metódy, ktoré vám pomôžu zatočiť so stresom.Potrebujete len dva orechy
Ľudia, ktorí žijú stresujúcim spôsobom života, veľmi dobre vedia, aké ťažké je nájsť vhodnú metódu na odbúravanie stresu. Existujú staré metódy, overené rokmi, ktoré pomohli už mnohím.

Orientálna medicína odporúča nosiť pár vlašských orechov vždy so sebou a v správny čas ich použiť na odstránenie nervového napätia.

Ako sa zbaviť stresu do 2 minút
V dlaniach sú aktívne body zodpovedné za fungovanie vnútorných orgánov. Ich masírovaním sa možno zbaviť rôznych ochorení a dokonca aj schudnúť! Tieto body možno využiť na odstránenie stresu a nastolenie pokoja.

Ak sa chcete rýchlo uvoľniť:

·         Do každej ruky vezmite dva orechy v škrupine a točte ich do kruhu. Kruhový pohyb zabezpečí, že prejdete po všetkých nervových zakončeniach, ktoré sú pri sebe.

·         Následne si orechmi prechádzajte aj po strede dlane smerom od dola k prstom. Jemne pomasírujte aj končeky prstov.

·         Celé cvičenie by malo trvať približne 10 minút, no ak vám je príjemne, môžete v masáži pokračovať aj dlhšie.

Stres a napätie vznikajú vtedy, keď nepočúvame svoje vnútro, svoje telo, svoj vnútorný hlas a zabúdame na svoje skutočné pocity. Uvedomte si, že zdroj rovnováhy a harmónie sa nachádza vo vás.

Každý z nás by mal mať niekde v duši miesto, kde bude môcť relaxovať a kde nájde vnútornú rovnováhu. Skúste ísť do prírody, kde sa dá načerpať naozaj veľké množstvo energie. Skúste sa na svoje problémy pozerať z diaľky a s pokojom. Niekedy postačí len na chvíľu zavrieť oči a myslieť na niečo pekné. Prípadne skúste metódu usmievania sa. Usmievajte sa 30 sekúnd – je vedecky dokázané, že to zlepšuje vašu náladu.

Zdroj:dobrenapady.sk
Foto: Ingimage