Chystáte sa na svadbu ako hosť? S týmito šatami nešliapnete vedľa!

Dostali ste pozvánku na svadbu a už rozmýšľate, aké šaty zvoliť? Inšpirujte sa aktuálnymi trendmi v spoločenských šatách, v ktorých rozhodne zažiarite!

 

Florálne motívy

Kvety na šatách patria nepochybne k stáliciam, ktoré v jarnom a letnom období nesmú chýbať! A čo tak zvoliť kvetinové šaty aj ako hosť na svadbu? Trendy sú momentálne nadrozmerné kvetinové motívy, pastelové odtiene kvetov, či tmavšie bordové kvety na čiernom podklade.

Padavé materiály

Teploty stúpajú a vy sa nechcete počas svadobného obradu trápiť spotenou pokožkou? Tak siahnite po šatách voľnejšieho strihu, ktoré sú aktuálne in a tiež po padavých materiáloch, ktoré sú príjemné na telo. Skvelým materiálom, ktorý vynikne na spoločenských šatách je satén.

Asymetrické strihy

Ak vás už šaty klasického strihu omrzeli, alebo len jednoducho chcete vyskúšať niečo nové, siahnite po šatách v asymetrickom strihu. Asymetria môže byť uplatnená v hornej časti šiat, alebo môže byť použitá na sukni. Efektne vyzerá asymetrický strih aj v kombinácii s volánmi, či jemným riasením.

Volánová nádhera

Volány zdobia spoločenské šaty nie jeden rok a sú neustále v kurze. Ženy, ktoré majú menšie poprsie môžu zvoliť práve šaty s volánmi v prednej časti. Volány dekoltu opticky dodajú trochu objemu. Naopak, ženy s bujným poprsím by sa mali takémuto objemnému výstrihu vyvarovať. Môžu zvoliť volány napríklad na spodnom leme šiat, či v oblasti pása.

Pestré farby

Ako hosť na svadbu môžete zvoliť skutočne širokú paletu farieb, ktorá bude zdobiť vaše spoločenské šaty. Skvelou voľbou je kráľovská modrá, alebo koralová, pre menej odvážne je tu burgundy, či rôzne zemité odtiene. Nikdy však na svadbu nevoľte šaty v bielej farbe, mohlo by sa to považovať za urážku nevesty!

Šaty s perím

Perie pôsobí honosne a kedy ho zvoliť, ak nie na spoločenskú udalosť, akou je svadba? Verte, že ak si oblečiete model s perím, nespustia z vás oči a takéto šaty nebude mať oblečené nikto v sále! Perie môže byť aplikované na celých šatách, či ako lem na rukávoch, či v spodnej časti šiat.

Text: Michaela Miňová,
foto: freepik.com, pinterest.com