Chcete vyzerať mladšie a krajšie? Robte grimasy!

Na krásu a mladosť sa mnohé kozmetické spoločnosti snažia vyrobiť niekoľko profesionálnych výrobkov. No často zabúdame na to, že si pružnosť a pevnosť pleti vieme udržať aj pomocou súboru jednoduchých cvikov, ktoré dokáže každá z nás. Vďaka tvárovej gymnastike sa precvičia svaly a efekt bude zaručený. Pôvod tvárovej gymnastiky pochádza z rehabilitačných cvikov. Pre krásu a udržanie mladistvého vzhľadu cvičte každý druhý- tretí deň dve- štyri minútky denne.  A čo to teda spôsobí?

Pokožka sa napne, bude viac prekrvená a lepšie zásobená živinami. Pár minút cvičenia a pokožka bude pevnejšia, líčka a pery plnšie, eliminujú sa vrásky, odstráni sa dvojitá brada, zvýši sa produkcia kolagénu v pokožke, čím sa vypnú drobné vrásky. Pravidelným precvičovaním sa zbavíte kruhov pod očami a opuchov v okolí očí. Stačí tak málo- robiť grimasy a mať z toho ešte aj radosť. Výsledkom tohto cvičenia bude krásna tvár. Gymnastikou tváre sa zapojí až 51 šijových svalov a 21 tvárových svalov. Na začiatku cvičte pomaly a až postupne zvyšujte záťaž. Dostaviť sa môže únava svalov tak, ako pri cvičení nôh či celého tela.

Kvalita svalov a kože sa ovplyvniť dá, do svalových buniek  a buniek pokožky sa precvičovaním svalov dostane vyšší príjem kyslíka a dokonale sa prekrví celá tvár. Dôjde k regenerácii všetkých vrstiev kože tým, že sa zahriatím zaktivizuje tvorba nových buniek. Ide o najlepšiu a najprirodzenejšiu cestu navrátiť pleti pevnosť, sviežosť a mladosť.

O ktoré cviky ide? Vyberáme niektoré z nich.

Ústa

Pery našpúľte tak, akoby ste niekomu posielali bozk. Vydržte 5 sekúnd a pery uvoľnite.

Na kútiky úst položte ukazováky, ťahajte ich nahor a vydržte 5 sekúnd.  Pery uvoľnite a opakujte 5-krát.

Brada

Bradu ťahajte vpred a nahor, v spodnej časti pocítite napätie. Vydržte 5 sekúnd a cvičenie opakujte 5-krát.

Líca

Dlane si priložte na líca a nafúknite ich. Prsty pritlačte na líca, najprv udržte vzduch vo vnútri a potom vyfúknite. Cvičte 5-krát.  Ak chcete mať oblé svaly, usmiuevajte sa z celej sily. Jemné vrásky v hornej časti sa zmenšia.

Oči

Krúžte otvorenými očami z pravej strany do ľavej. Zopakujte to aj so zatvorenými očami a cvičenie opakujte 5-krát. Ukazováky položte pod obočie, prostredníky pod oči a  jemne ťahajte obočie nahor. Tlak povoľte a oči zavrite, otvorte ich a opakujte desaťkrát.

Cieleným tréningom spomalíte prehlbovanie vrások. Pravidelným cvičením sa vašej pleti zlepší vyživovanie a zároveň odbúrate stres. Robte teda grimasy a jemné ťahy prstami a uvidíte zmenu na pleti!

 

Zdroje: http://www.zdravie.sk/clanok/46537/cvicenie-s-tvarovymi-svalmi, http://zdravie.prijemnydomov.sk/ako-v-tvari-vyzerat-mlado/tvarova-gymnastika-alebo-ako-na-svoj-vek-vyzerat-o-xy-rokov-menej-lepsie/, http://www.slovenskypacient.sk/tvarova-gymnastika-prepise-vas-rodny-list/

Foto: http://fromdoctor.com/wp-content/uploads/2013/08/wrinkle-exercise.jpg