Chcete omladnúť o 15 rokov?

Chcete omladnúť o 15 rokov?

Trápia vás  vrásky okolo očí? Vyskúšajte toto masku na okolie očí. Starnutie totiž spôsobuje celý rad nepriaznivých zmien na tele. Prvé zmeny sa najčastejšie prejavujú v oblasti očí. Pokožka na viečkach je tenká a neustále vystavená vonkajším vplyvom prostredia, stresu, nedostatku vitamínov a plnohodnotného spánku.


Existujú mnohé kozmetické prípravky, ale najúčinnejšie sú väčšinou tie, ktoré nám poskytuje príroda. Pomocou masky, ktorej hlavnú ingredienciu tvoria vajíčka, si môžete vyhladiť jemné vrásky a zabezpečiť, aby bola pokožka svieža.

Ponúkame domáce recepty, ktoré pomôžu pokožke v oblasti očí zachovať si elasticitu a hladkosť.

Masky z vaječného bielka

1.Potrebujete jeden bielok a vatový tampón. Naneste  bielok na pokožku okolo očí, a nechajte zmes celkom uschnúť. Potom pokožku dokonale umyte. A určite sa budete na svet rozjasnenými očami.

2. V rovnakom pomere zmiešajte vaječný bielok, jačmennú múku a med. Zmes aplikujte na oblasť okolo očí, nechajte pôsobiť 20 minút a umyte studenou vodou.

3. Táto maska zmierni opuchy, rýchlo zbaví kruhou pod očami a pomôže vyhladiť vrásky. Potrebujete2 vyladené žĺtky, 1 lyžičku kvetového medu, 1 lyžičku olivového oleje alebo oleja z marhuľových jadier. Všetko zmiešajte v mixéry a naneste na pleť. Celá procedúra netrvá dlhšie ako 30 minút a výsledok vás prekvapí.

4. Na suchú a unavenú pleť zmiešajte 1 žĺtok, lyžičku olivového oleje a šťavu z polovice citrónu. Masku nechajte na pleti 20 minút, potom zmyte vatovým tampónom so studeným mliekom.

Zdroj: Ľudmila
Foto: Shutterstock