Chcete mať krásnu pleť bez vrások? Zoznámte sa s Moringou.

Azda neexistuje žena, ktorá by netúžila po krásnej sviežej pleti najlepšie po celý život a bez vrások. Pekný sen, no nie, milé dámy? Aj tomuto sa však dá výrazne pomôcť. Krása, má svoj základ predovšetkým v stravovaní a živinách, ktoré telu dáme v kombinácii so správnou starostlivosťou.

Ak chcete mať teda krásnu sviežu pleť, bojovníkom proti vráskam je Moringa, zázračná výživná rastlina. Latinský názov pre tento strom je Moringa Olejfera – Moringa Olejodárna. Prezýva sa aj strom života.

Zdroj: segundomedico com

Je pôvodom z Indie a všetky jej časti sa dajú spotrebovať. Koreň podobný chrenu je významný najmä v ayurvédskej medicíne. Z kôry sa vyrábajú špagáty a rohože, semená chutia ako oriešky, z ktorých sa lisuje olej a ten  sa používal ešte v starovekom Grécku a Ríme. Ďalej listy, kvety a plody podobné našim fazuľovým strukom. Listy sú dôležitou potravinou aj v Afrike, pretože obsahujú množstvo minerálov, vitamínov, bielkovín a proteínov.

V kozmetike sa využíva olej zo semien, ktorý je pridávaný do krémov. Odborníci na pleť a vlasy luxusných kozmetických značiek už tieto jej pozitívne vlastnosti poznajú. V moringe je predovšetkým obsiahnuté značné množstvo vitamínu A a preto je účinná pri problémovej pleti a fľakoch. Šupinatá suchá pleť s tendenciou tvorenia vrások určite ocení účinky moringového oleja, ktorý obsahuje navyše pleti prospešný vitamín E.

Zdroj: elle com

Moringa je pleťová bomba. A nielen to. Podporuje aj rast vlasov, vlasy budú pevnejšie, hustejšie, čo je pre nás ženy azda najžiadúcejší artikel. Pri padaní vlasov býva väčšinou problém s nedostatkom vitamínu B6, biotínu, cirkulácii krvi a kyseliny listovej, čo moringa vie napraviť. Jednou z najlepších volieb v starostlivosti o vlasy je olej moringa. Starodávna India bola vždy synonymom pre krásu, stačí si pozrieť husté zdravé vlasy indických žien. Moringa vlasový olej, cenovo okolo 65 eur, pracuje zvnútra von, preniká hlboko do vlasu a tým ho posiľuje (obr. vpravo), zdroj: cultbeauty co uk

Telu ulahodíte moringa sprchovým gélom, zdroj: thebodyshop com (vľavo)

Okrem toho moringa užívaná zvnútra má veľa ďalších pozitívnych účinkov. Pomáha pri zrakových problémoch, posiluje imunitu organizmu a obsahuje všetky esenciálne aminokyseliny, ktoré sú potrebné pre ľudské telo. Moringu dostanete ako prášok, tabletky, kapsule alebo čaj. Na začatie ozdravnej podpornej kúry stačí iba 1 čajová lyžička, ktorá sa užíva 2 až 3 krát denne. Pridať ju môžete jednoducho do vody, alebo do obľúbeného jogurtu, nápoja, šťavy, smoothy, kdekoľvek.

Tento jemný zelený prášok chutí ako zmes zeleného čaju a špenátu s mierne korenistou chuťou (obr. vpravo), zdroj: elle com  Obr. vľavo, zdroj: feramoringa insta

Moringa navyše obsahuje až 17krát viac vápnika ako sa uvádza v mlieku, 25krát viac železa ako špenát,  7krát viac vitamínu C ako  pomaranč a obsahuje aj ďalších 18 esenciálnych aminokyselín a 46 antioxidantov. Stojí za to skúsiť túto liečivú superpotravinu, čo poviete? Početné štúdie nasvedčujú tomu, že moringa pomáha pri mnohých chorobách. Navyše tento prášok môžete pridať aj do pokrmu svojich štvornohých miláčikov, pokiaľ si želáte zlepšiť ich zdravotný stav.

Autor: Ing.arch. Miroslava Vaňharová, Mya Mirell