Krása a kozmetika

Chceme mať chodidlá bohyne, tak ako na to?

Denne svoje nôžky vystavujeme veľkej záťaži nielen nosením celej váhy nášho tela, ale týrame ich napríklad aj nosením úzkych topánok na opätku. Otlaky, bolesti brušiek na päte a chodidlách, hlboké praskliny á la Grand Canyon. To všetko si spôsobujeme samé zanedbanou starostlivosťou a pritom stačí tak málo.

Po kúpeli „nôžky“ hydratujte
Či už doprajeme našim nohám relaxačný alebo očistný kúpeľ, po osušení pokožky by sme mali jednoznačne ošetriť nohy hydratačným krémom. Krém vyberáme podľa typu pokožky a dôležité je, aby bol skutočne určený na nohy. Vyhnime sa používaniu telových mliek a doprajme nohám to čo im patrí. Zložky krémov určených na chodidlá dokážu preniknúť do hlbších vrstiev pokožky. Odporúčam na suchú pokožku intenzívny krém s exfoliačnými vlastnosťami pre hlbokú hydratáciu s obsahom keratínu, ktorý napomáha prirodzenému procesu obnovy kože.

Zvládnete to aj v pohodlí doma
Vhodné je doma ošetrovať chodidlá nasucho. Domáce ošetrenia nemajú plniť len estetickú funkciu, ale aj zdravotnú. Na domáce použitie sú rôzne prístroje, ktoré majú rotačná hlavice je obohatené o jemne mleté diamantové kryštáliky, ktoré pôsobia na veľmi tvrdú a ťažko odstrániteľnú kožu. Pomocou jemných krúživých pohybov odstránite tvrdú kožu behom niekoľkých minút a vaše chodidla budú znovu jemné a hladké. Elektrický pilník je určený k suchému použitiu, takže nie je vhodný do vody. Naviac disponuje ergonomickým tvarom rúčky, ktorá perfektne padne do ruky a tk si môžete pedikúru urobiť sama doma v pohodlí.

Autor: Adriana B.
Foto: Ingimage

 

Click to comment

Odpovedať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

To Top