BYBLOS – talianska kolekcia pre jeseň / zimu 2019-20 inšpirovaná polárnym kruhom s leskom Aurora Borealis

Talianska značka BYBLOS pripravila pre zimnú sezónu 2019-20 kolekciu ako z ľadového kráľovstva. Hýriacu farbami, vyskladanú z kryštálov ľadu, eskimácky teplú s kožušinami do arktickej zimy  a s odleskami polárnej žiary.

Značka vznikla v 70. rokoch pod umeleckým vedením legendárneho dizajnéra Gianni Versace.
Originálna zimná prehliadka Byblos predstavená počas Milan Fashion Weeku (02/2019) , ktorá pútala zrak,  sa odohrávala v prítmí v prizmaticko žiarivom tuneli.

Kožušinové kabáty a super huňaté čižmy striedali bomber bundy, zimné bundy, krehké overaly a šaty zhotovené akoby z ľadových črepín.

Kreatívny riaditeľ značky Manuel Facchini upustil od používania pravých kožušín a v kolekcii využil tiež recyklované plastové fľaše pre perly podobajúce sa kryštálom a dúhový efekt na bundách a recyklovaný nylon s grafickými a geometrickými motívmi.

 

Nádherné farby polárnej žiary Aurora Borealis sa odrážali v  dizajne zimnej kolekcie 2019 značky Byblos.

Nohavice „z čiastočiek ľadu“ odrážajúceho studené arktické slnko a polárny dizajn prekombinovaný s technickým a geometrickým.

Arktická zima, ľadovec, kryhy – to je  dizajn zimnej kolekcie značky Byblos , Milan Fashion Week 02/2019.

Farby variovali v rozmedzí od bielej,  modrej, uhľovej,  k neónovým farbám, farbám polárnej žiary, k  žiarivej fialovej, oranžovej, ružovej a aqua s metalickým efektom.

Ďalšia časť kolekcie bola zameraná na technický dizajn pre ženy a mužov a inšpirovaná hokejovými uniformami s jemnejším zdobením.

Make-up modeliek s chladným motívom a vyzeral ako zamrznuté riasy polárnych výskumníkov.

Kombinézy a šaty „z ľadových kryštálov“ sa blysli na móle, prehliadku zatvárala modelka Winnie Harlow.

zdroj obrázkov: Vogue com

Autor: Ing.arch. Miroslava Vaňharová, myamirell.com