Naše tipy

Bez magnézia sa žije ťažšie

Magnézium je veľmi dôležitý minerál, ktorý pomáha ľudskému telu fungovať správne. Jeho nedostatok môže mať rôzne príznaky, ktoré si často s deficitom magnézia ani nespájame. Poznáte ich?

Magnézium môžeme nájsť predovšetkým v potravinách a preto je jeho prísun závislý hlavne od rozmanitej a zdravej stravy. Nie je tajomstvom, že v dnešnej dobe sú ekologicky pestované potraviny bohaté na živiny, vitamíny a minerály často nahrádzané rýchlo a ekonomicky produktívnymi riešeniami. Výsledkom je, že nám aj pri konzumovaní rozmanitej stravy môžu v tele chýbať dôležité prvky. Jedným z nich je aj magnézium. Poznáte príznaky, že ho máte málo?

Hlava a stres
Ak nás trápia problémy s hlavou, často sa nedokážeme sústrediť a náš pracovný výkon rapídne klesá. Nedostatok magnézia v organizme sa môže prejaviť napríklad bolesťami hlavy, migrénou, zvýšenou nervozitou a napätím, ale aj poruchami koncentrácie, úzkosťami, alebo depresiou.

Srdce a krvný tlak
Srdce je jedným z najdôležitejších orgánov, ktorému vďačíme za život. Srdciari vedia, že magnézium je užitočné pri problémoch kardiovaskulárneho charakteru. Bolesť na hrudníku, nepravidelný tlkot, alebo búšenie srdca môžu signalizovať, že nám chýba práve magnézium.

Svaly a svalové kŕče
Sú základom každej pohybovej aktivity a aj keď ich nie vždy vidíme, bez svalovej hmoty by sme sa nedokázali hýbať. Nízka hladina magnézia v tele môže spôsobovať strnulosť šije, mimických a žuvacích svalov, svalové kŕče, mravčenie v končatinách a tiež bolesť v záhlaví.

Vnútorné orgány a procesy v tele
Keďže ich nevidieť, často na nich zabúdame a uvedomíme si ich, až keď sa ohlásia bolesťou. Medzi indície, ktoré nás upozorňujú na nedostatok magnézia patria napríklad žalúdočné kŕče, hnačky, zvracanie a napätie v tráviacich orgánoch.

Magnézium (horčík) je veľmi dôležitý minerál, ktorý pomáha nášmu telu k správnemu a bezproblémovému fungovaniu. Je súčasťou mnohých enzýmov, pomáha srdcu, svalom, bunkám. Ak sa rozhodnete siahnuť po doplnkovom magnéziu, zvážte také, ktoré vďaka prirodzenému nosiču zvyšuje jeho efektívne vstrebávanie a nezaťažuje organizmus. Veľmi užitočným nosičom je kyselina orotová.  Jej asi najväčšou výhodou je, že je prírodného, biologického pôvodu. Nachádza sa totiž v zelenine, alebo aj v kolostre a mlieku a naše telo si tak s ňou vie veľmi dobre poradiť. Na trhu je viacero magnézií, ktoré si môžeme kúpiť v lekárňach. Jedným z nich je aj Magnerot®od nemeckej spoločnosti Wörwag Pharma. Je to zároveň jediné magnézium s dihydrátom magnéziumorotátu, teda s kyselinou orotovou. Dostanete ho v každej dobrej lekárni.

Magnerot® je liek na vnútorné použitie s obsahom dihydrátu magnéziumorotátu. Pred užitím lieku si pozorne prečítajte príbalovú informáciu a poraďte sa s lekárom alebo lekárnikom.  

Bez magnézia sa žije ťažšie

Click to comment

Odpovedať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

To Top