ARNE DAHL bude v Bratislave

Je považovaný za jedného z najlepších spisovateľov škandinávskych kriminálnych románov. Literárny kritik a redaktor, ktorý pravidelne prispieva do švédskych novín Dagens Nyheter, má na konte tucet kníh, ktoré boli preložené do viacerých jazykov. Televízna stanica BBC podľa piatich z nich natočila filmy, ktoré si mohli pozrieť diváci až v 40-tich krajinách po celom svete. Pre ich veľký úspech získal Arne Dahl nomináciu na ocenenie International TV Dagger za rok 2013 od Asociácie spisovateľov kriminálnych románov.

Na Slovensku doteraz vyšli Arnemu Dahlovi štyri kriminálne romány Misterioso, Až na vrchol hory, Zlá krv a najnovšie aj Európske blues. Séria je venovaná Jednotke A – fiktívnej skupine švédskych kriminalistov, ktorí riešia závažné a spletité prípady. Do dnešného dňa sa z tejto série predali 3 milióny výtlačkov a Arnemu Dahlovi vyniesli niekoľko významných literárnych ocenení v Nemecku, Dánsku a vo Švédsku.

Beseda spojená s autogramiádou za osobnej účasti Arneho Dahla sa uskutoční v ten istý deň, t. j. 21. októbra 2015 v kníhkupectve Panta Rhei Poštová, na ulici Vysoká 2/A v Bratislave.

Prehľad ocenení Arneho Dahla:
– 2003 Palle Rosenkrantz prize za kriminálny román Európske blues
– 2005 Deutscher Krimi Preis za kriminálny román Až na vrchol hory
– 2006 Deutscher Krimi Preis za kriminálny román Európske blues
– 2007 Ocenenie Reader´s Digest v kategórii Najlepší európsky autor
kriminálnych románov
– 2007 Swedish Crime Writing Award
– 2010 Radio Bremen Crime Fiction Award
– 2010 nominácia na cenu European Crime Fiction Star Award 2010/11
– 2011 ocenenie Best Swedish Crime Novel Award za kriminálny román
Viskleken

(vlastným menom Jan Arnald)
* 11. január 1963, Švédsko