ANTONIO MARRAS – taliansky dizajnér, absolútny originál v módnom biznise

Taliansky módny návrhár Antonio Marras je nielen módny dizajnér,  ale aj kostýmový návrhár a umelec, absolútny originál v módnom biznise.

Je známy pre svoju intelektuálnu pozoruhodnosť a pre vyhľadávanie, pátranie, vždy vzdialené od stereotypov v móde.

Prehliadka kolekcie jar/leto 2019 počas Milan Fashion Weeku  bola opäť netradičná a povýšená na umeleckú teatrálnu rovinu. Video si môžete pozrieť na facebook stránke Mya Mirell Fashionista:
https://www.facebook.com/mirellfashionista/videos/355838844969132/

 

 

KOLEKCIA Jar/Leto 2019

Antonio Marras prostredníctvom svojich show naservíruje divákovi hlbší zmysel, za ktorým je skrytá voľba materiálov, strihov, prevedenia a finálneho návrhu.

V kolekcii pre jar/leto 2019 prerozprával príbeh o princeznej, žene cisára Haile Selassie, poslanej do exilu a pochovanej v Taliansku.

Nielen, že módna prehliadka mala hlbokú myšlienku, všetky oči padali na expresívne klobúky z kvetín, konárov a rastlín, ktoré predviedli modelky skrz nainštalované portále.

Každý divoký klobúk bol doplnený moderným nositeľným outfitom.  Opäť sú v popredí leopardie potlače, ktoré boli trendy aj pre sezónu jeseň/zima 2018-19, veľa modelov tvorili čipkované alebo bavlnené šaty.

Vo výsledku sa jednalo o náznak divokého štýlu, no veľmi nositelného.


Módna show končila teatrálnym nábehom modelov, vojakmi lapajúcimi po živote v tečúcom piesku.

Pozvaní boli významní hostia, medzi inými  šéf magazínu Vanity Fair Italia – Simone Marchetti, s ktorým som si urobila neraz fotku, modelka, Catherine Poulain a fotografka Tamu McPherson.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Môj look vyzeral takto:

 

 

 

 

 

 

 

Zdroj: Ing.arch. Miroslava Vaňharová, myamirell.com