Allianz po víkendových búrkach eviduje mnohonásobne viac hlásení o škodách

Víkendové silné dažde, búrky a krupobitia spôsobili na viacerých miestach Slovenska povodne a zanechali materiálne škody.

 

„Ide o kalamitný stav keďže cez víkend sme prijali mnohonásobne viac hlásení ako je víkendový štandard, od piatku je to už 160 škôd na privátnom majetku súvisiacich s počasím. Najviac hlásení prišlo z okresov východného a stredného Slovenska, najmä z Kežmarku, Popradu, Levoče, Rožňavy, Brezna a Revúcej,“ uviedla hovorkyňa Allianz – Slovenskej poisťovne Lucia Strnad Muthová. Ide najmä o zatopené pivnice suterény domov a zatečené steny. Allianz eviduje aj 16 škôd na vozidlách spôsobených silným dažďom a krupobitím. Allianz podľa skúsenosti očakáva, že najviac hlásení príde počas najbližších 3 dní.

Akúkoľvek vzniknutú škodu v domácnosti, na nehnuteľnosti alebo na vozidle treba čo najskôr nahlásiť poisťovni, a to online alebo telefonicky. Odporúčame poškodenia aj nafotiť a fotodokumentáciu priložiť k hláseniu škody. Škody na privátnom majetku po záplavách, povodniach a atmosférických zrážkach sú v Allianz kryté v rámci poistenia nehnuteľnosti a domácnosti Môj domov už základnom balíku poistenia. Škody na vozidlách kryje havarijné poistenie v rámci základného balíka poistenia.

Zdroj: Allianz – Slovenská poisťovňa, a.s.