Ako zistiť, či je pripravený na vážny krok vo vzťahu?

Nie každý je pripravený na manželstvo. Je to vážny krok, ktorý si treba dobre premyslieť. Kedy je teda správny čas na to, aby sme sa vo vzťahu posunuli vpred a vôbec, je možné stopercentne vedieť, že uzavretie manželstva je to, čo chceme obaja?

Základom zdravého vzťahu je dôvera a úprimnosť. A pokiaľ je vzťah v štádiu vážnosti, zrejme sa téma manželstva z konverzácie nevytratí. Často sa ale stáva, že kým je žena na zrealizovanie tohto vážneho kroku pripravená, partner si tým až tak istý nie je. Treba túto tému pripomínať, alebo sa jej radšej vyhnúť, pretože inak hrozí rozchod? Existujú isté signály, ktoré žene napovedia, či je na to partner pripravený.

Nemá záujem o tom hovoriť

Jeden zo signálov je to, že sa téme manželstva bezpečne vyhýba. Ak ju čo i len trochu spomeniete (či už vedome alebo nevedome), obratom zmení tému a nereaguje. Možno sa nevie rozhodnúť, či sa úplne vzdať svojej slobody. Možno si len treba uvedomiť, či už prišiel ten správny čas na túto tému a uvedomiť si, či ste na to obaja dosť zrelí. Ak po tom váš partner netúži, tlačiť ho isto netreba. Tým by ste si len poškodili a vynútené manželstvo len z jednej strany ešte k ničomu dobrému neviedlo. Radšej trpezlivo a rozumne. Túto tému nemusíte úplne z konverzácie vytratiť, no nebuďte v tom sebecká a pocity a túžby dávkujte opatrne.

Ak je len „ja“ a nie „my“

Pokiaľ je váš partner často v debate o budúcnosti dosť sebecký a spomína svoje plány a sny, v ktorých akosi nefigurujete, je na čase sa o budúcnosti porozprávať. Myšlienky na manželstvo by sa z vašej strany mali prehodnotiť, pretože ak vás vo vzťahu nevníma ako súčasť jeho života, alebo ste jeho súčasťou len vtedy, keď sa mu to hodí, potom netreba mať ružové okuliare, že sa v manželstve niečo zmení.

Nepýta sa, po čom túžite

Aj vy máte právo po niečom túžiť a snívať a splniť si svoje sny. I keď je žena od prírody silnejšia, často svoje sny spája so svojou vysnívanou láskou. Preto je na mieste, ak vášho partnera vaše vyhliadky do budúcnosti zaujímajú. Pokiaľ nemá záujem zistiť o vás niečo bližšie, je otázne, či takýto muž má mať miesto vo vašom srdci.

Nemá záujem spoznať vašich blízkych

Ak mu nezáleží na tom, aby sa zoznámil s vašimi priateľmi, alebo s nimi trávil čas, potom mu na vás až tak nezáleží. Zamilovaný partner rešpektuje blízkych svojej vyvolenej a je ochotný tráviť s nimi čas. Tým partnerke preukáže, že rešpektuje aj jej okolie a má záujem ho spoznať bližšie.

Foto: http://storage.seaforthhuronexpositor.com/v1/dynamic_resize/sws_path/suns-prod-images/1297660370473_ORIGINAL.jpg?quality=80&size=650x&stmp=1423080914765