Ako správne vybrať opaľovací krém a pritom sa nespáliť

Neviete si vybrať medzi opaľovacím mliekom, krémom a olejom? Čítajte ďalej a dozviete sa ako si vybrať správnu ochranu pred slnečným žiarením.

 

Ziaja Slovensko vo svojich produktoch ponúka len to najlepšie pre pokožku. Myslí na malých aj veľkých a to všetko s ohľadom na životné prostredie a prírodu. Poďme sa spoločne pozrieť, čo si pre nás pripravili tentokrát!

 

Výber je dôležitý

Ak potrebujete ochrániť materské znamienka a pigmentové škvrny a zároveň predchádzať ich vzniku, použite vysokú ochranu pred UVA a UVB žiarením vo forme mlieka na opaľovanie SPF 30+ v spreji. Ľahká, nemastná konzistencia poteší, všetkých, ktorý nedokážu zniesť pocit mastnej pokožky. Veľkým plusom je aj komfortný aplikátor, ktorý uľahčí nanášanie.

  • Hydratačné mlieko na opaľovanie SPF 30+/sprej, Ziaja Sun, 170 ml, 8,26 Eur
  • Hydratačné mlieko na opaľovanie SPF 50+/sprej, Ziaja Sun, 125 ml, 11,11 Eur

Nezanedbávajte ochranný faktor aj keď máte tmavší typ pleti alebo ste už opálení. Zabránite spáleniu a starnutiu kože a zároveň doplníte hydratáciu pleti. Krém na opaľovanie SPF 25 je skvelým doplnkom na 1.-4. deň opaľovania. Ak vaša pokožka počas prvých dní získala dostatočné opálenie, pokračujte  vodeodolným olejom na opaľovanie SPF 6, ktorý je ideálnym doplnkom práve pre tmavší typ pleti. Olej perfektne vsiakne do pokožky a nezanechá mastný pocit. Takže ak patríte k tým šťastnejším a opálenie získate pomerne rýchlo, a potom už len udržiavate, myslite aspoň na nižší ochranný faktor.

  • Olej na opaľovanie s rozprašovačom SPF 6, Ziaja Sun, 125ml, 4,36 Eur

Pri opaľovaní nezabudnite aj na ochranu proti vráskam. Je všeobecne známe, že nadmerné opaľovanie spôsobuje vznik a prehĺbenie vrások. Aby ste tomu zabránili, je nevyhnutné, aby ste posilnili kolagénové a elastínové vlákna aplikovaním krému na opaľovanie s vysokou UVA+UVB ochranou SPF 30. Používanie krému je ideálne aj na bežný deň, ak viete, že budete vystavený nadmernému slnečnému žiareniu.

  • Protivráskový krém na opaľovanie SPF 30, Ziaja Sun, 60 ml, 4,08 Eur

Minimalizovanie vzniku alergických reakcií už v rannom detskom veku je veľmi dôležité. Keďže deti sú najväčší dobrodruhovia, a sú viac vo vode ako na súši, zaručene potrebujú vodeodolnú ochranu a vysoký faktor. Dostatočná ochrana pred slnkom je pre našich najmenších n.1. Vyberte im to najlepšie!

  • Vodeodolné mlieko na opaľovanie pre deti SPF 50+, Ziaja Sun, 125 ml, 7,50 Eur

 

Kedy je opaľovanie bezpečné?

Nie je jednoduché odhadnúť kedy je pokožka vystavená slnečnému žiareniu viac ako by bolo vhodné. To jednoducho nejde. Na slniečku je príjemne teplo a my nemáme potrebu sa stiahnuť do tieňa. Aby bolo možné ostať na slnku čo najdlhšie, je potrebné myslieť na opakovanú aplikáciu opaľovacích prostriedkov. Prvá aplikácia by mali byť zhruba 15 minút pred slnením a ďalšie po každom pobyte vo vode, po športovej aktivite alebo počas nej. Dôvodom je čiastočné zmytie vodou alebo ľudským potom. Čo predstavuje ideálny priestor na spálenie pokožky.

 

Opaľovacie prostriedky NESTAČIA

Proces krásne hnedej pokožky nekončí ani po celodennom slnení a aplikovaní opaľovacích krémov. Na konci dňa si pokožka vyžaduje dostatočnú hydratáciu, pretože slnko svojim teplom pokožku prirodzene vysušuje. Upokojujúci gél Ziaja After Sun upokojí podráždenú pokožku, poskytne okamžitú úľavu a pocit príjemného osvieženia.

Tip pre Vás: Pre ešte rýchlejšie opálenie použite Akcelerátor opálenia pokožky. Obsahuje kakaové maslo, ktoré urýchľuje proces opálenia. Nájdete TU.

Zdroj: Terézia A.