Ako si vybrať tú správnu sukňu?

Pri sukniach ako každom inom type oblečenia je nesmierne dôležité vybrať si ten správny strih. Každej žene postavy totiž vyhovuje iná dĺžka, šírka, či dokonca farba.
Nejde totiž o to, aby vynikol úžasný model sukne, ale vy v ňom. Ponúkame vám tri najpopulárnejšie strihy a predstavujeme ich najväčšie benefity. Ktorý bude ten najideálnejší pre vás?

 

Áčková  sukňa
Ak potrebujete odviesť pozornosť od bruška, skvelo vám poslúžia sukne „áčkové“, ktoré siahajú po kolená. Takto strihaná sukňa krásne zdôrazní váš pás, zamaskuje širšie boky, a keď sa zvolí správna dĺžka a materiál, tak s vašou postavou urobí zázrak. Ačková sukňa je navyše veľmi pohodlným a najmä variabilným kúskom, ktorý môžete skombinovať so štýlovou košeľou ale aj s jednoduchým tričkom, vyzerá senzačne s rifľovou bundou, ale aj s elegantným sakom. Pri správnej dĺžke môžete zvoliť aj nízke topánky či športovú obuv, čo vám dodá mladistvý a svieži vzhľad. Kombinácia áčkovej sukne a vyšších lodičiek či sandálov je nesmierne elegantná a dodá vášmu looku ten správny šmrnc. Takýto outfit bude vhodný nielen na bežný deň ale aj do práce či na pracovné stretnutie. Možností je naozaj veľa.

 

Plisovaná sukňa
Ak máte chlapčenskú postavu a potrebujete si vytvoriť aké-také krivky, nie je to vôbec zložité. Môžete si dovoliť aj skladané modely sukní, najmä plisované, kde si pás zvýrazníte pomocou opasku. Plisované sukne sú aktuálne a trendy počas celého roka, čiže aj v jarnom období sa vracajú v plnej kráse. Vytvárajú jemný a romantický vzhľad a sú navyše ľahko kombinovateľné aj s inými, hrubšími materiálmi. Najpopulárnejšie sú v dĺžke maxi a okrem klasických odtieňov sú veľmi trendy aj výraznejšie vzory a potlače. Skombinujte ich s overzize svetrom alebo košeľou nezabudnite na doplnky! Takto zvolený outfit stačí doplniť štýlovými teniskami, trendy koženým ruksakom či jemnou kabelkou. Hravá kombinácia na každý deň.

 

Puzdrová sukňa
Preslávená v 50. rokoch hviezdami strieborného plátna, puzdrová sukňa sa stala ikonickým kúskom, ktorý nosíme doteraz. Tieto sukne sú univerzálnym kúskom, vhodné ako do kancelárie, tak na pre ležérny vzhľad a aj na slávnostnejšie akcie.

Tento typ je ideálny pre väčšinu žien, nakoľko postavu zužuje, no najkrajšie vynikne u žien s postavou presýpacích hodín. Sukňa dokonale opíše ich postavu a zvýrazní to, čo je na nich najkrajšie. Naopak, nie je vhodná pre nižšie ženy, ktoré majú problémovú partiu v oblasti bokov. S prichádzajúcimi teplými, jarnými dňami si môžete pokojne dovoliť siahnuť aj po farebnejších kúskoch. Puzdrová sukňa sa navyše skvele kombinuje s výraznejšími odtieňmi farieb. Výborná kombinácia je napríklad s tenším svetríkom, ktorá vám vytvorí slušnejší dojem. Vyblázniť sa môžete aj pri výbere materiálu a detailov. Vyskúšajte ju napríklad v kombinácii so strapcami či tylom. Rozhodne nezostanete bez povšimnutia.

 

Autor: Nina Murárová
Ilustračná fotografia: pinterest.com
Galéria: Twinset, La Femme, cellbes.sk, Björn Borg – upbrands.sk, primadonacollection.sk