Ako si vybrať peňaženku, ktorá bude nielen praktická, ale aj štýlová?

Zdroj obrázka: meth / Shutterstock.com

Peňaženka patrí k základným veciam, ktoré si so sebou brávame, keď opúšťame svoju domácnosť. Pochopiteľne, ide pri nej hlavne o praktickosť, ale to neznamená, že vaša peňaženka nemôže zároveň byť aj štýlovým módnym doplnkom. Stačí si správne vybrať.

 

Materiál a dizajn

Na úvod jedno upozornenie. Budeme hovoriť o výbere peňaženky na každodenné nosenie. Iste, niečo bude mať výber takejto peňaženky spoločný napríklad s kúpou peňaženky na spoločenské udalosti, ale nemusí to byť pravidlom.

Prejdime však už k veci a začnime materiálom. Ak má vaša nová peňaženka pôsobiť skutočne elegantne, voľba je jasná: pravá koža. A nie je to len o elegancii. Peňaženka z pravej kože vám vydrží dlhé roky. Ani látkové peňaženky by ste však nemali zatracovať. Na výber je z rôznych druhov látok a za tie kvalitnejšie sa rozhodne hanbiť nebudete. A vo všeobecnosti sú látkové peňaženky lacnejšie, než kožené.

Od materiálu sa odvíja aj celkový dizajn peňaženky. Bez ohľadu na to, po akom materiáli siahnete, na výber budete mať širokú škálu dizajnových prevedení. Pre elegantný vzhľad je dobré sa držať striedmejších prevedení, ale na výber budete mať aj v prípade, že budete chcieť niečo aspoň trochu extravagantnejšie.

Vnútorné usporiadanie, veľkosť a spôsob zapínania

Keď už ste si vybrali materiál a dizajn vašej novej peňaženky, nastal čas pozrieť sa dovnútra. A to doslova. Určite máte hneď niekoľko vecí, ktoré (okrem hotovosti) tvoria obsah vašej peňaženky. Pri výbere novej peňaženky na všetky tieto veci myslite a dôkladne si skontrolujte koľko, ako usporiadaných a ako veľkých priehradiek peňaženka má.

Taktiež nezabudnite zobrať do úvahy samotnú veľkosť peňaženky. Mimochodom, nezaškodí si pred kúpou novej peňaženky spraviť poriadok vo veciach, ktoré v peňaženke nosíte. Určite sa nájde pár zbytočností, ktoré budete môcť vylúčiť a znížiť tak „objemové“ nároky na novú peňaženku.

Aj taká zdanlivá drobnosť, akou je spôsob zapínania peňaženky, je dôležitá. Zips, pracka, magnet, prípadne ďalšie spôsoby otvárania, všetky majú svoje výhody a nevýhody. Hlavné je, aby ste sa k obsahu peňaženky dokázali dostať ľahko a rýchlo.

Zdroj: Alžbeta B.